Ultima oră
Bogdan Cosmescu, contra curentului la ”Dimineţi Americane”: ”Messi e un rege, dar un rege care nu aleargă!”. Reproşuri după Argentina - Austria Bogdan Cosmescu, contra curentului la ”Dimineţi Americane”: ”Messi e un rege, dar un rege care nu aleargă!”. Reproşuri după Argentina - Austria
Starul Argentinei şi-a anunţat plecarea după ultimul meci de la CM2026: "Vreau să-mi îndeplinesc visul!" Starul Argentinei şi-a anunţat plecarea după ultimul meci de la CM2026: "Vreau să-mi îndeplinesc visul!"
Messi, dezvăluiri după Argentina - Austria: ”Am fost foarte nervos din cauza penalty-ului ratat” Messi, dezvăluiri după Argentina - Austria: ”Am fost foarte nervos din cauza penalty-ului ratat”
Thiago Silva revine la Fluminense, după 6 luni petrecute la FC Porto Thiago Silva revine la Fluminense, după 6 luni petrecute la FC Porto
Iordania - Algeria 1-2. Africanii întorc meciul în repriza secundă şi mai speră la calificare Iordania - Algeria 1-2. Africanii întorc meciul în repriza secundă şi mai speră la calificare
Raţa devenită mascota Mexicului a fost primită de preşedinta Claudia Sheinbaum Raţa devenită mascota Mexicului a fost primită de preşedinta Claudia Sheinbaum

Deian Sorescu, după Astra - Dinamo 0-0: "Suntem mulţumiţi, dar puteam obţine mai mult"

Dinamo Publicat pe 16 apr 2021
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email


Egalul scos de Dinamo în prima etapă a play-out-ului, 0-0 pe terenul Astrei e un rezultat care-l mulţumeşte pe Deian Sorescu. Fundaşul dreapta ştie că echipa sa trebuie să înscrie pentru a nu mai avea emoţii în meciurile următoare şi ţine să le mulţumească, din nou, fanilor din Programul DDB pentru eforturile financiare pe care le depun în această perioadă grea din istoria clubului:
 
"Suntem mulţumiţi pentru că a fost un meci greu. Ştiam ce joacă Astra, ştiam cum să-i blocăm, dar suntem puţin supăraţi pentru că puteam obţine mai mult. Aşa cum am vorbit cu băieţii, am terminat un campionat, pentru noi a început altul. Am început mai prost, nu simţim încă golul, dar dacă vom juca aşa, cred că în meciurile viitoare vom înscrie.
 
Noi suntem aici să ne facem treaba şi suntem doar noi. Nu ştiu ce a schimbat domnul Uhrin, într-adevăr am vorbit mult cu el. Sper ca pe viitor să ne poată ajuta şi să ne dea sfaturi bune. Suntem într-o situaţie în care dacă nu ne trezim, şi avem nouă finale în faţă, cu siguranţă va fi greu. Important e să nu pierdem şi să nu luăm gol. Fanii fac toate eforturile şi le mulţumim", a declarat Sorescu, la finalul meciului de la Giurgiu.
 
Cu 15 puncte, Dinamo e antepenultima în Casa Liga 1 şi poate pica pe ultimul loc, dacă Poli Iaşi şi Hermannstadt îşi câştigă partidele din această etapă.
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Dinamo

Ultimele articole Toate articolele