Ultima oră
Luka Modric a intrat în istorie! Bornă fabuloasă atinsă la meciul cu Panama de la CM Luka Modric a intrat în istorie! Bornă fabuloasă atinsă la meciul cu Panama de la CM
Columbia - RD Congo 1-0. Sud-americanii merg în şaisprezecimile de finală! Africanii mai speră Columbia - RD Congo 1-0. Sud-americanii merg în şaisprezecimile de finală! Africanii mai speră
Un jucător englez a refuzat să dea mâna cu Thomas Partey Un jucător englez a refuzat să dea mâna cu Thomas Partey
Panama - Croaţia 0-1. O schimbare inspirată a făcut diferenţa Panama - Croaţia 0-1. O schimbare inspirată a făcut diferenţa
Anglia – Ghana 0-0! Africanii rezistă şi smulg un punct Anglia – Ghana 0-0! Africanii rezistă şi smulg un punct
Victor Angelescu a explicat motivul plecării lui Tobias Christensen şi a anunţat că încă un jucător e aproape de a o părăsi pe Rapid: „Avem ofertă” | EXCLUSIV Victor Angelescu a explicat motivul plecării lui Tobias Christensen şi a anunţat că încă un jucător e aproape de a o părăsi pe Rapid: „Avem ofertă” | EXCLUSIV

Diego Fabbrini a anunţat că rămâne la Dinamo până în 2023! Mijlocaşul a confirmat informaţia făcută publică de fanii ”câinilor”

Dinamo Publicat pe 21 ian 2021
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38229/19919811/2/fab.jpg

Diego Fabbrini (30 de ani) a anunţat oficial că va rămâne la Dinamo până în 2023! Italianul, după ce a acceptat propunerea de micşorare a salariului, a precizat că nu este tentat să plece de la echipa din ”Ştefan cel Mare” nici în vară, chiar dacă au existat anumite zvonuri în acest sens. Deşi a demonstrat că este unul dintre cei mai buni mijlocaşi din România şi a fost dorit de CFR Cluj, unde ar fi putut să ia mai mulţi bani, probabil, s-a ataşat de Dinamo, ceea nu poate decât să îi bucure pe fanii ”câinilor”.

”Împreună până în 2023”,  a scris italianul pe contul personal de Instagram, spre bucuria suporterilor, care i-au mulţumit pentru alegere şi i-au apreciat într-un număr semnificativ postarea.

Zilele trecute, Peluza Cătălin Hâldan a anunţat că Diego Fabbrini a acceptat micşorarea salariului, pe termen scurt, pe fondul situaţiei financiare precare a clubului. În plus, italianul îşi va prelungi contractul cu Dinamo până în vara anului 2022. Se pare însă că e vorba de 2023 însă.

"N-au fost bune condiţiile azi. Terenul îngheţat, am fost ghinionişti, pentru că era un meci important pentru noi. Acum trebuie să ne gândim la partida următoare. Nu, n-a fost teren pentru fotbal, a trebuit să ne adaptăm cu toţii. Eu? Nu am semnat încă, dar avem o înţelegere. Dacă voi câştiga mai puţin cu noul contract? Nu zic, e o chestiune privată, între mine şi club.

Există o înţelegere, probabil că săptămâna viitoare voi semna şi îmi voi retrage memoriul. Eu şi familia mea ne simţim bine la Dinamo, în Bucureşti. Dar e important să se rezolve problemele de acum. Sper că DDB va rezolva problemele. Am avut mai multe oferte, nu doar de la CFR Cluj. Însă voi rămâne. E normal să ai oferte în perioada de transferuri", spunea Diego Fabbrini, la finalul partidei cu Chindia Târgovişte.

 

 

 

 

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Dinamo

Ultimele articole Toate articolele