Ultima oră
Erling Haaland, despre meciul cu Franţa: ”Nu mă interesează. Probabil ne vor învinge, probabil vor câştiga tot turneul” Erling Haaland, despre meciul cu Franţa: ”Nu mă interesează. Probabil ne vor învinge, probabil vor câştiga tot turneul”
Fostul jucător de la Manchester City a bătut palma cu Leipzig şi va antrena în Bundesliga! Fostul jucător de la Manchester City a bătut palma cu Leipzig şi va antrena în Bundesliga!
Noul FCSB. Mihai Stoica a făcut ”primul 11” şi le-a răspuns contestatarilor: ”N-am ajuns în liga a patru, ca Rapid, n-am retrogradat, ca Dinamo”

Noul FCSB. Mihai Stoica a făcut ”primul 11” şi le-a răspuns contestatarilor: ”N-am ajuns în liga a patru, ca Rapid, n-am retrogradat, ca Dinamo”
”Am avut o relaţia extraordinară cu Kopic”. Cîrjan, un nou mesaj de mulţumire pentru fostul antrenor de la Dinamo | EXCLUSIV ”Am avut o relaţia extraordinară cu Kopic”. Cîrjan, un nou mesaj de mulţumire pentru fostul antrenor de la Dinamo | EXCLUSIV
Lovitură de teatru! Elias Charalambous şi un fost selecţioner al României, doriţi de o echipă de top din Grecia Lovitură de teatru! Elias Charalambous şi un fost selecţioner al României, doriţi de o echipă de top din Grecia
Chipciu, pus la punct de Neluţu Sabău în vestiarul lui "U" Cluj: "N-ai cum să câştigi aşa la fotbal!" Chipciu, pus la punct de Neluţu Sabău în vestiarul lui "U" Cluj: "N-ai cum să câştigi aşa la fotbal!"

Dinamo, fără unul dintre lideri. Puljic anunţă: "Nu am cum să joc!"

Superliga Publicat pe 4 ian 2021
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
//i0.1616.ro/media/581/3142/38109/19849853/1/pul.jpg


Ante Puljic (33 de ani), unul dintre liderii lui Dinamo, are probleme medicale şi nu-şi va putea ajuta colegii în primele etape din 2021.
 
Croatul are de gând să se întoarcă în Bucureşti în zilele următoare, dar noile restricţii privind pandemia de COVID-19 îi cam pun beţe în roate. Chiar şi aşa, Jerry Gane nu va conta pe el imediat după restart, pentru că ex-iugoslavul se confruntă de mai multă vreme cu probleme la genunchi. Într-un discurs dur, Puljic a vorbit deschis despre situaţia sa medicală:
 
"Şi dacă vin la antrenamente, eu urmez un program separat de recuperare, întrucât am probleme cu genunchiul. Două-trei etape nu am cum să joc! Ceea ce nu se ştie este că am jucat cu dureri mari la genunchi încă de la meciul cu Viitorul, de la Constanţa, de la o lovitură. O lună şi jumătate de chinuri tot mai mari. Am jucat cu injecţii în ultimele meciuri, suportând dureri mari.
 
Şi înainte de etapa de final cu Clinceni, am vorbit cu „Jerry” Gane: „Mister, mă doare de mor! Risc prea mult”. „Hai, Ante, trage de tine, fă ceva, joacă, n-am cu cine!”, mi-a zis. OK, am strâns din dinţi, am făcut alte injecţii, şi am intrat pe teren. În ultimul sfert de oră m-am gândit că nu voi termina meciul, am vrut să cer schimbare, dar cine să mă schimbe?! Că nu avea cu cine", a declarat experimentatul fundaş central, pentru GSP.
 
 
 
 
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Superliga

Ultimele articole Toate articolele