Ultima oră
Erling Haaland, despre meciul cu Franţa: ”Nu mă interesează. Probabil ne vor învinge, probabil vor câştiga tot turneul” Erling Haaland, despre meciul cu Franţa: ”Nu mă interesează. Probabil ne vor învinge, probabil vor câştiga tot turneul”
Fostul jucător de la Manchester City a bătut palma cu Leipzig şi va antrena în Bundesliga! Fostul jucător de la Manchester City a bătut palma cu Leipzig şi va antrena în Bundesliga!
Noul FCSB. Mihai Stoica a făcut ”primul 11” şi le-a răspuns contestatarilor: ”N-am ajuns în liga a patru, ca Rapid, n-am retrogradat, ca Dinamo”

Noul FCSB. Mihai Stoica a făcut ”primul 11” şi le-a răspuns contestatarilor: ”N-am ajuns în liga a patru, ca Rapid, n-am retrogradat, ca Dinamo”
”Am avut o relaţia extraordinară cu Kopic”. Cîrjan, un nou mesaj de mulţumire pentru fostul antrenor de la Dinamo | EXCLUSIV ”Am avut o relaţia extraordinară cu Kopic”. Cîrjan, un nou mesaj de mulţumire pentru fostul antrenor de la Dinamo | EXCLUSIV
Lovitură de teatru! Elias Charalambous şi un fost selecţioner al României, doriţi de o echipă de top din Grecia Lovitură de teatru! Elias Charalambous şi un fost selecţioner al României, doriţi de o echipă de top din Grecia
Chipciu, pus la punct de Neluţu Sabău în vestiarul lui "U" Cluj: "N-ai cum să câştigi aşa la fotbal!" Chipciu, pus la punct de Neluţu Sabău în vestiarul lui "U" Cluj: "N-ai cum să câştigi aşa la fotbal!"

Dinamo, în pericol să rămână fără toţi jucătorii. Puljic: ”Cred că toţi am depus memorii”

Dinamo Publicat pe 3 ian 2021
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38229/19845912/1/rps1293.jpg

Dinamo s-a reunit duminică, pentru începerea pregătirilor pentru reluarea campionatului din Casa Liga 1. Aşa cum era de aşteptat, problemele cu banii nu s-ar rezolvat, iar ”câinii” riscă să piardă mulţi fotbalişti în aceste zile. Unul dintre cei mai importanţi este Ante Puljic, care nici nu a venit la reunire momentan. El are abia duminică avionul către Bucureşti.

A făcut şi o afirmaţie surprinzătoare, anume că aproape toţi fotbaliştii au depus memorii să devină liberi de contracte, dat fiind faptul că nu au mai fost plătiţi de mai bine de trei luni.

Eu am avion azi spre Bucureşti. Cred că toţi şi-au depus memorii dar tot trebuie să fim profesionişti şi să ne prezentăm. Voi ajunge şi eu. Săptămâna aceasta va fi decisivă şi dacă lucrurile se vor schimba în bine, normal că ne dorim să ajutăm Dinamo în continuare.

Ştiu că sunt fanii la Săftica, ei tot încearcă să ne ajute. Dar lucrurile nu sunt bine de mult timp aici, speram ca noul patron să facă ceva, dar până acum nimic. Zilele acestea sigur vor fi hotărâtoare”, a declarat Puljic pentru ProSport.

Suporterii sunt singurii care mai cred în salvarea lui Dinamo

Programul DDB a depăşit 12.000 de membri cotizanţi şi s-au strâns peste 860.000 de euro. Fanii din Peluza ‘Cătălin Hîldan’ au anunţat că, potrivit estimărilor pentru 2021, numărul membrilor se va dubla şi poate ajunge chiar la 32.000.

Fanii lui Dinamo, prin Programul DDB, încearcă să ţină clubul pe linia de plutire, în condiţiile în care Pablo Cortacero nu a făcut infuzia de capital promisă. Mai mult, suporterii vor să preia clubul, în condiţiile în care deţin acum 20% dintre acţiuni.

Cotizaţia anuală standard pentru Program DDB este 48 de euro anual. Se adaugă membrii ‘Elite’, care au contribuit cu sume mai mari, de cel puţin 1948 de euro pe an.

 

 

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Dinamo

Ultimele articole Toate articolele