
Steliano Filip poate fi mutarea cu care Dinamo să mai remedieze problemele de lot, pe care le are. Fundaşul evolueză acum în Grecia, la AE Larisa, dar fanii din DDB vor să-l readucă. Negocierile au avut loc zilele trecute, dar o precizare clară ar putea să fie făcută luni.
Filip vrea să plece de la AE Larisa, iar Dinamo ar putea fi o variantă, mai ales că în tricoul alb-roşu a avut cele mai bune rezultate ale carierei. Azi s-ar putea face un anunţ cu privire la venirea lui Filip, notează ProSport.
Citește și
”Sunt discuţii care se fac cu băieţii care doresc să rămână. Împreună cu suporterii, ne străduim să ajungem la nişte acorduri şi să se plătească banii la zi de acum înainte, ca toată lumea să fie mulţumită şi să avem performanţe. Sunt posturi deficitare în momentul de faţă.
Urmărim jucători, dar moştenim ceea ce au făcut spaniolii, culegem roadele, ne lovim de foarte multe refuzuri din străinătate, nimeni nu vrea să mai audă de Dinamo. Cu un simplu clic ajungi în Marca, ajungi în AS, ajungi în toată lumea şi vezi că Dinamo e rău-platnică. Va fi o muncă titanică, dar Dinamo nu moare”, a spus managerul sportiv Mario Nicolae.
Steliano Filip are un sezon bun în Grecia, 15 meciuri şi două pase decisive.
