Ultima oră
Surpriză mare! Andrei Ciolacu, revenire de senzaţie în SuperLiga Surpriză mare! Andrei Ciolacu, revenire de senzaţie în SuperLiga
LIVE TEXT | Anglia – Ghana, ASTĂZI, de la 23:00, pe PrimaSport.ro! Englezii pot bifa calificarea din grupe în această seară LIVE TEXT | Anglia – Ghana, ASTĂZI, de la 23:00, pe PrimaSport.ro! Englezii pot bifa calificarea din grupe în această seară
Cine l-a „ochit” pe noul transfer al FCSB-ului! Principalele calităţi ale lui Matheus Diniz Cine l-a „ochit” pe noul transfer al FCSB-ului! Principalele calităţi ale lui Matheus Diniz
Fostul selecţioner al României a dat verdictul! Ei sunt cei mai valoroşi jucători pe care i-a pregătit: ”Ca antrenor, nu judeci ca un spectator” Fostul selecţioner al României a dat verdictul! Ei sunt cei mai valoroşi jucători pe care i-a pregătit: ”Ca antrenor, nu judeci ca un spectator”
CFR Cluj i-a găsit înlocuitor lui Mihai Popa! Transferul este ca şi rezolvat: "Am închis" CFR Cluj i-a găsit înlocuitor lui Mihai Popa! Transferul este ca şi rezolvat: "Am închis"
Noi detalii despre accidentarea lui Raul Opruţ! Fundaşul lui Dinamo a anunţat când va reveni pe teren şi a dezvăluit prima impresie despre Nuno Campos Noi detalii despre accidentarea lui Raul Opruţ! Fundaşul lui Dinamo a anunţat când va reveni pe teren şi a dezvăluit prima impresie despre Nuno Campos

Dinamo, salvată din nou de fani? Împrumut de 170.000 de euro pentru club

Dinamo Publicat pe 25 nov 2020
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

Dinamo pare la limita supravieţurii după ce a fost preluată de investitorii spanioli, iar datoriile clubului au început să se acumuleze cu rapiditate, conturile fiind goale.

Există probleme inclusiv cu costurile curente şi organizarea meciurilor din competiţiile interne, însă clubul ar putea primi în curând un nou balon de oxigen din partea fanilor, sub forma unui împrumut consistent.

Conform ProSport, este vorba de o nouă intervenţie a suporterilor din programul DDB, care sunt gata să vireze 800.000 de lei în conturile clubului, adică aproximativ 170.000 de euro. Suma ar putea fi folosită pentur a plăti o parte din restanţele salariale, dar şi pentru costuri curente.

La începutul lunii noiembrie, clubul Dinamo a fost somat de către Administraţia de Monitorizare din cadrul Federaţiei Române de Fotbal, în vederea achitării datoriilor acumulate până la data de 30 septembrie, iar suma ar putea fi folosită în acest sens, pentru a evita o depunctare a echipei.

 

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Dinamo

Ultimele articole Toate articolele