
Situaţia gravă în care Pablo Cortacero a dus-o pe Dinamo a atras o reacţie vehementă din partea lui Dumitru Dragomir.
Fostul preşedinte al Ligii Profesioniste de Fotbal nu se sfieşte să-l atace dur pe spaniolul care conduce clubul din Ştefan cel Mare, pe care îl numeşte "actoraş" de mâna a treia:
Citește și
"La Dinamo este un circ de nedescris şi nu ştiu cât îl mai pot suporta cei de la acolo pe acest individ. Acest om nu mai trebuie lăsat nici măcar să mai aterizeze pe Aeroportul Henri Coandă, dar să mai şi ajungă la club!
El nu e gândeşte că şi-a bătut joc de familiile angajaţilor de la Dinamo şi de familiile jucătorilor? Cu ce au greşit acei oameni? Cu ce au greşit angajaţii de la Săftica şi fotbaliştii? A promis salarii de 20.000, 25.000, 30.000 de euro, iar el nu are bani nici de un pachet de ţigări.
Chiar aşa am ajuns în ţara noastră? Să vină toţi actoraşii ăştia de mâna a treia şi să ne fraierească în ultimul hal? Este clar ca lumina zilei că acest om nu are bani să susţină un club. Unde vrea să se ajungă? Deja au început cu bătăi. Nu le ruşine? Nu se poate aşa ceva", a declarat Dragomir, pentru ProSport.
