
Dinamo poate ajunge în Liga a 4-a în cele din urmă, crede Dumitru Dragomir. Fostul şef al Ligii Profesionite de Fotbal a afirmat că în condiţiile date ”câinii” nu mai au prea multe şanse de scăpare, iar dacă nu vine cineva repede cu bani, vor ajunge în eşalonul al patrulea al României.
Dragomir este sceptic şi în ceea ce priveşte posibilitatea ca un om de afaceri să vină şi să investească bani, mai ales în situaţia actuală. Datoriile lui Dinamo sunt de câteva milioane bune de euro.
Citește și
“Domne, eu cred că va aduce banii pentru că dacă a venit şi a promis în Adunarea Generală, înseamnă că face rost de undeva, un împrumut. Dacă nu, vai de mama lor săracii. Dacă nu se găseşte cineva să îi preia se duc în Liga 4, cum a făcut Rapidul. Scrie puşcărie pe Dinamo. Cine vine la Dinamo, direct la puşcărie se duce.
Păi datoriile şi ce se întâmplă la Dinamo? Păi de ce a fugit Bălănescu? De sărăcie. Dinamo, în situaţia de faţă, nu poate fi luată decât de suporteri”, a zis Dumitru Dragomir, potrivit Antena Sport.
Alexander Gonzalez şi-a găsit echipă după plecarea de la Dinamo
Alexander Gonzalez a plecat de la Dinamo, în condiţiile în care nu a primit niciun salariu din luna septembrie. Fundaşul venezuelean nu a rămas mult timp liber de contract şi a oficializat transferul la Malaga, echipă din liga secundă spaniolă.
Gonzalez (28 de ani) a semnat cu Malaga până la finalul acestui sezon. Fundaşul dreapta a fost prezentat oficial la noua sa echipă, care ocupă locul 12 în Segunda Division, după 19 etape
