Ultima oră
După Messi şi Ronaldo, cine vine din spate?! Karamoko de la Dinamo a urmărit CM şi are două variante | EXCLUSIV După Messi şi Ronaldo, cine vine din spate?! Karamoko de la Dinamo a urmărit CM şi are două variante | EXCLUSIV
LIVE TEXT | Argentina – Austria 1-0. Messi devine cel mai mare marcator din istoria Cupei Mondiale LIVE TEXT | Argentina – Austria 1-0. Messi devine cel mai mare marcator din istoria Cupei Mondiale
Albert Stahl a revenit în Superliga şi a fost prezentat oficial! Albert Stahl a revenit în Superliga şi a fost prezentat oficial!
Explicaţiile lui Bergodi, după ce U Cluj s-a făcut de râs cu o echipă U19: ”Joacă la Barcelona!”

Explicaţiile lui Bergodi, după ce U Cluj s-a făcut de râs cu o echipă U19: ”Joacă la Barcelona!”
Accidentat, Nico Schlotterbeck ratează restul turneului final Accidentat, Nico Schlotterbeck ratează restul turneului final
Giovanni Malago, noul preşedinte al Federaţiei Italiene de Fotbal Giovanni Malago, noul preşedinte al Federaţiei Italiene de Fotbal

"E un plimbă-mingea fără nicio perspectivă". Anunţul fanilor despre plecarea lui Gane de la Dinamo

Superliga Publicat pe 27 feb 2021
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
//i0.1616.ro/media/581/3142/38109/20018811/1/dinamo-4.jpg
 
Umilită de Viitorul pe teren propriu, 5-0, Dinamo se află într-un moment de răscruce al sezonului, iar postul lui Jerry Gane e pus sub semnul întrebării după patru înfrângeri şi un egal în ultimele cinci etape. Totuşi, la nivel declarativ fanii-acţionari susţin că nu se gândesc, încă, la schimbarea tehnicianului.
 
Gane a anunţat deja că se pune la dispoziţia clubului, iar fanii sunt cât se poate de supăraţi după ultimele meciuri. Un tablou sumbru, completat de problemele financiare ale echipei şi eforturile disperate de a obţine licenţa, dar pe care fanii-acţionari din DDB nu încearcă să-l agraveze:
 
"Retrogradarea e de neconceput pentru noi. Aceste sacrificii se fac pentru a menţine echipa în prima ligă. Dacă s-ar da semnalul, s-ar strânge banii necesari chiar şi pentru a scăpa de Cortacero. Multe probleme pleacă de la faptul că acest individ este în continuare în acţionariatul clubului. Fără să scăpăm de el e complicat să aducem sponsori.
 
E prematur să vorbim despre schimbarea antrenorului. Cred că e o problemă de conştiinţă şi de încredere în forţele proprii. Şi Gane îşi face nişte socoteli şi se întreabă dacă poate să scoată echipa din groapa în care a intrat. Este aceeaşi echipă care, dacă se mobilizează, poate să elimine FCSB din Cupa României. Dar care poate să şi piardă cu 5-0. E un plimbă-mingea fără nicio perspectivă!", a declarat Andrei Gerea, unul dintre liderii DDB, la Pro X.
 
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Superliga

Ultimele articole Toate articolele