Ultima oră
Un atacant de 1,5 milioane de euro e pregătit să semneze cu FCSB. Ce stă în calea transferului: ”E uşor să spui că nu ne facem treaba” | VIDEO Un atacant de 1,5 milioane de euro e pregătit să semneze cu FCSB. Ce stă în calea transferului: ”E uşor să spui că nu ne facem treaba” | VIDEO
Bogdan Cosmescu, contra curentului la ”Dimineţi Americane”: ”Messi e un rege, dar un rege care nu aleargă!”. Reproşuri după Argentina - Austria Bogdan Cosmescu, contra curentului la ”Dimineţi Americane”: ”Messi e un rege, dar un rege care nu aleargă!”. Reproşuri după Argentina - Austria
Starul Argentinei şi-a anunţat plecarea după ultimul meci de la CM2026: "Vreau să-mi îndeplinesc visul!" Starul Argentinei şi-a anunţat plecarea după ultimul meci de la CM2026: "Vreau să-mi îndeplinesc visul!"
Messi, dezvăluiri după Argentina - Austria: ”Am fost foarte nervos din cauza penalty-ului ratat” Messi, dezvăluiri după Argentina - Austria: ”Am fost foarte nervos din cauza penalty-ului ratat”
Thiago Silva revine la Fluminense, după 6 luni petrecute la FC Porto Thiago Silva revine la Fluminense, după 6 luni petrecute la FC Porto
Iordania - Algeria 1-2. Africanii întorc meciul în repriza secundă şi mai speră la calificare Iordania - Algeria 1-2. Africanii întorc meciul în repriza secundă şi mai speră la calificare

Efectul "nuevo Dinamo". Cât a ajuns să valoreze Aleix García după ce a venit în România de la Manchester City

Dinamo Publicat pe 5 ian 2021
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38229/19852631/1/gar.jpg


Transferul lui Aleix Garcia la Dinamo s-a dovedit a fi un veritabil fiasco, iar mijlocaşul format de Manchester City se va despărţi aproape sigur de roş-albi în această iarnă, după ce a jucat mai puţin de 500 de minute în tricoul roş-albiloir.

Adus cu surle şi trâmbiţe la Dinamo de investitorii spanioli, Garcia a căzut şi el victimă promisiunilor neonorate şi urmează să-şi rezilieze înţelegerea. Dincolo de problemele financiare ale clubului, mijlocaşul de 23 de ani nu a avut evoluţii spectaculoase în Liga 1, iar experienţa în România se traduce şi printr-o prăbuşire a cotei sale de piaţă.

//i0.1616.ro/media/581/3142/38229/19852631/2/aleix-garcia1.jpg

Cotă în scădere pentru Garcia

Dacă în momentul transferului la Dinamo Aleix Garcia era cotat de Transfermarkt la 3,2 milioane de euro, acum, patru luni şi opt meciuri jucate mai târziu, spaniolul valorează conform aceleiaşi surse doar 2 milioane de euro.

O scădere de 1,2 milione de euro pentru Garcia, care este jucătorul din Liga 1 ce s-a "devalorizat" cel mai mult în ultimele 6 luni.

2 - două milioane de euro valorează Aleix Garcia, conform Transfermarkt.de, cu 1,2 milioane mai puţin decât în momentul transferului la Dinamo

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Dinamo

Ultimele articole Toate articolele