Ultima oră
Florin Prunea s-a întâlnit cu Dan Petrescu: ”Am început să plâng. Ştiţi ce făcea la masă?” Florin Prunea s-a întâlnit cu Dan Petrescu: ”Am început să plâng. Ştiţi ce făcea la masă?”
Anunţul momentului: Jovo Lukic pleacă de la ”U” Cluj Anunţul momentului: Jovo Lukic pleacă de la ”U” Cluj
FCSB s-a reunit luni dimineaţă! Cinci jucători absenţi, Creţu a fost întâmpinat cu steagul Concordiei Chiajna FCSB s-a reunit luni dimineaţă! Cinci jucători absenţi, Creţu a fost întâmpinat cu steagul Concordiei Chiajna
Lovitură pentru Daniel Pancu! Rapidul îşi poate pierde vedeta

Lovitură pentru Daniel Pancu! Rapidul îşi poate pierde vedeta
Alvaro Pereira, jucătorul vândut de CFR cu 6,5 milioane de euro, este aproape de revenirea în fotbal! Alvaro Pereira, jucătorul vândut de CFR cu 6,5 milioane de euro, este aproape de revenirea în fotbal!
S-a aflat echipa pentru care Edi Iordănescu a refuzat-o pe CFR Cluj. Fostul selecţioner e pregătit să revină pe bancă

S-a aflat echipa pentru care Edi Iordănescu a refuzat-o pe CFR Cluj. Fostul selecţioner e pregătit să revină pe bancă

Emil Săndoi a scăpat de Covid-19 şi a revenit pe banca Chindiei. ”Chiar mă gândesc, o să-mi fac o analiză cu anticorpii, chiar vreau să mă duc să donez sânge pentru plasmă”

Chindia Târgoviște Publicat de Daian Cutu pe 12 sep 2020
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38240/19478891/1/sandoi.jpg

Academica Clinceni şi Chindia Târgovişte au terminat la egalitate, scor 0-0, în prima partidă a zilei din Casa Liga 1. Soarta partidei putea fi alta, dar formaţia pregătit de Emil Săndoi a ratat o lovitură de pedeapsă, în minutul 50.

Emil Săndoi a fost mulţumit de ritmul de joc, în contextul în care partida s-a disputat la orele amiezei. Acesta nu a părut foarte afectat de faptul că Florea nu a reuşit să transforme lovitura de pedeapsă.

„Având în vedere şi ora la care s-a jucat şi că a fost căldură, a avut un ritm destul de bun jocul de azi. Cred că ambele echipe s-au implicat, au fost perioade care au alternat. Şi noi am avut perioade bune, cu ocazii de gol şi Clinceniul a avut perioade mai bune, cu ocazii de gol. Cred că până la urmă, chiar dacă noi am ratat o lovitură de la 11 metri şi a fost un moment cheie al jocului, pentru că după aceea, imediat am avut o cădere în joc, am început să facem multe greşeli individuale, probabil şi pe moralul scăzut după ratarea loviturii de la 11 metri, Clinceniul chiar a avut câteva situaţii clare de a marca. Per total, cred că e un rezultat echilibrat”, a declarat Emil Săndoi la flash-interviu.

Tehnicianul a fost infectat cu Coronavirus, din fericire a depăşit această perioadă grea şi acum se poate focusa pe echipă.

„Ai o senzaţie de teamă, e normal să se întâmple aşa, dar din punctul meu de vedere nu am avut niciun fel de problemă şi sper să nu am nici în continuare. Chiar mă gândesc, o să-mi fac o analiză cu anticorpii, chiar vreau să mă duc să donez sânge pentru plasmă, poate ajută pe cineva, chiar o să vorbesc şi cu jucătorii, dacă vom găsi o zi, poate la început de săptămână, ca să avem timp să-şi revină până la final. Dacă putem să ajutăm pe cineva în sensul acesta, de ce să nu o facem?”, a adăugat acesta, la finalul partidei cu Clinceni.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri