Ultima oră
Rotaru sparge banca şi îl aduce la Universitatea Craiova pe ”cel mai valoros jucător din campionat” Rotaru sparge banca şi îl aduce la Universitatea Craiova pe ”cel mai valoros jucător din campionat”
Neluţu Varga anunţă schimbări la CFR: "Renunţăm la doi jucători, nu mai fac faţă! Aducem din Uruguay şi Portugalia" | EXCLUSIV Neluţu Varga anunţă schimbări la CFR: "Renunţăm la doi jucători, nu mai fac faţă! Aducem din Uruguay şi Portugalia" | EXCLUSIV
FCSB, tot mai aproape de transferul verii: ”Din informaţiile mele, Drăguş i-a spus DA lui Becali”

FCSB, tot mai aproape de transferul verii: ”Din informaţiile mele, Drăguş i-a spus DA lui Becali”
La doar 28 de ani, un star de la Manchester United ia în calcul să se retragă după finalul Cupei Mondiale! La doar 28 de ani, un star de la Manchester United ia în calcul să se retragă după finalul Cupei Mondiale!
Refuzată de Băluţă, Poli Timişoara forţează transferul unui alt fost fotbalist trecut pe la FCSB Refuzată de Băluţă, Poli Timişoara forţează transferul unui alt fost fotbalist trecut pe la FCSB
Ibrahimovic râde de belgieni după 0-0 cu Iran: ”În prima repriză aproape am adormit, în a doua am dormit” Ibrahimovic râde de belgieni după 0-0 cu Iran: ”În prima repriză aproape am adormit, în a doua am dormit”

Emil Săndoi, aproape de revenirea în Casa Liga 1: "Suntem în discuţii!"

Superliga Publicat pe 29 iun 2020
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
//i0.1616.ro/media/581/3142/38109/19405728/1/es.jpg

 
Plecarea lui Viorel Moldovan în mijlocul play-out-ului i-a pus pe şefii de la Chindia Târgovişte în situaţia de a găsi rapid un înlocuitor. Iar alesul este Emil Săndoi, fostul antrenor al naţionalei de tineret care se află în discuţii avansate cu ocupanta penultimului loc din Casa Liga 1.
 
Chindia e implicată într-o luptă grea pentru evitarea retrogradării, iar Viorel Moldovan, care oricum nu acceptase să continue şi sezonul viitor, a plecat mai repede decât se aşteptau mulţi. Luni, fostul vârf al Generaţiei de Aur şi-a luat la revedere de la foştii elevi şi le-a urat succes în tentativa de a se salva de la retrogradare, iar misiune va cădea pe umerii lui Emil Săndoi, care a recunoscut că e aproape de preluarea postului: „Sunt în discuţii cu ei. Nu e nimic perfectat încă. Nu ştiu ce s-a întâmplat cu Viorel. În funcţie de asta, o să ne întâlnim şi o să stăm de vorbă. Am mai fost în discuţii şi acum câţiva ani, dar apucasem să semnez cu un alt club atunci. În plus, am mai vorbit şi în perioada în care exista posibilitatea ca Moldovan să plece la Dinamo. Va fi dificil, pentru că e foarte puţin timp la dispoziţie, fiind final de campionat”, a declarat fostul fundaş central, pentru gsp.ro.
 
"Sunt alături de Emil Săndoi şi chiar am vorbit un pic cu el. La orice oră are nevoie de ceva îi stau la dispoziţe şi îl voi ajuta cu cea mai mare plăcere", a spus şi Moldovan, pentru sursa citată.
 
Săndoi nu a mai antrenat din martie 2019, când s-a despărţit de FC Argeş. Mai are în CV Pandurii, FC Vaslui, Craiova şi Concordia Chiajna, dar şi aventura ca selecţioner al naţionalei de tineret.
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Superliga

Ultimele articole Toate articolele