Ultima oră
Pariul lui Deschamps! Selecţionerul Franţei e convins că Mbappe va doborî recordul lui Messi de goluri la Mondiale Pariul lui Deschamps! Selecţionerul Franţei e convins că Mbappe va doborî recordul lui Messi de goluri la Mondiale
Un atacant de 1,5 milioane de euro e pregătit să semneze cu FCSB. Ce stă în calea transferului: ”E uşor să spui că nu ne facem treaba” | VIDEO Un atacant de 1,5 milioane de euro e pregătit să semneze cu FCSB. Ce stă în calea transferului: ”E uşor să spui că nu ne facem treaba” | VIDEO
Bogdan Cosmescu, contra curentului la ”Dimineţi Americane”: ”Messi e un rege, dar un rege care nu aleargă!”. Reproşuri după Argentina - Austria Bogdan Cosmescu, contra curentului la ”Dimineţi Americane”: ”Messi e un rege, dar un rege care nu aleargă!”. Reproşuri după Argentina - Austria
Starul Argentinei şi-a anunţat plecarea după ultimul meci de la CM2026: "Vreau să-mi îndeplinesc visul!" Starul Argentinei şi-a anunţat plecarea după ultimul meci de la CM2026: "Vreau să-mi îndeplinesc visul!"
Messi, dezvăluiri după Argentina - Austria: ”Am fost foarte nervos din cauza penalty-ului ratat” Messi, dezvăluiri după Argentina - Austria: ”Am fost foarte nervos din cauza penalty-ului ratat”
Thiago Silva revine la Fluminense, după 6 luni petrecute la FC Porto Thiago Silva revine la Fluminense, după 6 luni petrecute la FC Porto

Eugen Neagoe, atac la adresa lui Istvan Kovacs după eşecul cu UTA: „Nu sunt prima dată luat de fraier”

Superliga Publicat de Marius Ivaşcu pe 8 dec 2025
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

Eugen Neagoe, preşedintele celor de la Petrolul, a comentat meciul pierdut de echipa sa în faţa celor de la UTA Arad.

 

 

 

 

Venită la Arad după o serie de şapte meciuri fără eşec, Petrolul s-a văzut învinsă pe terenul celor de la UTA. Meciul dintre cele două formaţii se îndrepta spre un 0-0, după o evoluţie fără multe situaţii periculoase, dar Alin Roman a dat calculele peste cap. Mijlocaşul a executat perfect o lovitură liberă în minutul 90+6 şi i-a administrat formaţiei antrenate de Eugen Neagoe prima înfrângere în campionat de la sfârşitul lunii septembrie.

Prezent la flash-interviu, tehnicianul Petrolului şi-a lăudat elevii, dar l-a criticat pe Istvan Kovacs.

Ce concluzii să trag? Ne-am bătut, am jucat de la egal la egal, puteam să şi marcăm, am avut ocazii mai clare. Din punctul meu de vedere, jocul s-a terminat 0-0. N-am ce să mai comentez. Am văzut şi acea fază din prima repriză, penalty acordat...

Mi-a atras atenţia (n.r.- arbitrul) imediat că am depăşit spaţiul, a venit spre mine. Fraţilor, uşor! Nu vreau să mai vorbesc. O partidă pe care nu puteam s-o pierdem, la modul în care s-a jucat. Băieţii au făcut efort, s-au bătut, dar rezultatul este aşa cum este.

În prima repriză am avut ocazii, Gheorghe, Jyry... Asta a fost istoria acestui joc. Se terminase jocul, dar a trebuit să mai rămânem în teren. Respect oamenii, dar când sunt luat la mişto nu-mi place. Ştiu lucrurile astea, le simt, înţeleg, nu sunt fraier.

Nu sunt prima dată luat de fraier, dar văd că mergem în continuare aşa. Toate meciurile sunt importante, dar dacă iarăşi se va întâmpla ca astăzi... Ne batem cu toată lumea, ce să facem? Un joc bun, în deplasare, nu am văzut vreo ocazie a celor de la UTA, un joc care trebuia să se termine la egalitate”, a declarat Eugen Neagoe.

 

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Superliga

Ultimele articole Toate articolele