Ultima oră
Ibrahimovic râde de belgieni după 0-0 cu Iran: ”În prima repriză aproape am adormit, în a doua am dormit” Ibrahimovic râde de belgieni după 0-0 cu Iran: ”În prima repriză aproape am adormit, în a doua am dormit”
Răzvan Lucescu a plecat de la PAOK, dar semnează pe un salariu astronomic! Răzvan Lucescu a plecat de la PAOK, dar semnează pe un salariu astronomic!
Florin Prunea s-a întâlnit cu Dan Petrescu: ”Am început să plâng. Ştiţi ce făcea la masă?” Florin Prunea s-a întâlnit cu Dan Petrescu: ”Am început să plâng. Ştiţi ce făcea la masă?”
Anunţul momentului: Jovo Lukic pleacă de la ”U” Cluj Anunţul momentului: Jovo Lukic pleacă de la ”U” Cluj
FCSB s-a reunit luni dimineaţă! Cinci jucători absenţi, Creţu a fost întâmpinat cu steagul Concordiei Chiajna FCSB s-a reunit luni dimineaţă! Cinci jucători absenţi, Creţu a fost întâmpinat cu steagul Concordiei Chiajna
Lovitură pentru Daniel Pancu! Rapidul îşi poate pierde vedeta

Lovitură pentru Daniel Pancu! Rapidul îşi poate pierde vedeta

EXCLUSIV | A pus umărul la ultimul titlu al lui Dinamo, iar acum s-a înscris în DDB: ”Încercăm să ajutăm şi noi cât putem”

Dinamo Publicat pe 25 mar 2021
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38229/20080050/1/1111111111dsc-0052.jpg

Adrian Ropotan nu a uitat de unde a plecat şi s-a încris în programul Doar Dinamo Bucureşti, iniţiat de fanii ”câinilor”. Şi-a făcut abonament, dar simte că suporterii nu pot scoate echipa dintr-o astfel de situaţie, dacă lucrurile din cadrul clubului, cele de la nivelul conducerii, nu se liniştesc.

În cadrul emisiunii Look Sport Live, Adrian Ropotan a afirmat că atunci când toate tensiunile vor dispărea şi când lucrurile vor fi clare, abia atunci Dinamo se poate redresa şi poate avea din nou rezultate pozitive în Casa Liga 1 şi nu numai.

Sunt membru DDB. Încercăm să ajutăm şi noi cât putem. E greu, dar sperăm să trecem peste acest hop important. Eu sper să treacă peste acest moment clubul, sper să nu mai aducem în discuţie retrogradarea echipei Dinamo, pentru că e ceva ce nu mi s-a întâmplat vreodată. Să nu se mai vorbească despre chestia asta. Nu ştim ce se întâmplă acolo, nu ştim cine conducee clubul, se dau în judecată unii pe alţii”, a declarat Ropotan la Look Sport Live.

Dinamo poate avea din nou probleme cu COVID-ul

Dinamo este în pericol să rateze meciul amical cu Dinamo Kiev sau să facă deplasarea în Ucraina cu mai mulţi jucători de la echipa a doua. Se pare că mai mulţi fotbalişti au simptome specifice noului coronavirus. În perioada următoare, se vor face teste pentru depistarea virusulului şi se va da un verdict în cazul meciului programat sâmbătă.

Potrivit GSP, conducerea a apelat deja la câţiva jucători de la echipa a doua, dar rămâne de văzut câţi dintre jucătorii care au simptome au contractat real virusul şi dacă există şi fotbalişti asimptomatici în lot.

 

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Dinamo

Ultimele articole Toate articolele