Ultima oră
Echipele calificate în şaisprezecimile de finală, după încheierea etapei a doua a fazei grupelor Echipele calificate în şaisprezecimile de finală, după încheierea etapei a doua a fazei grupelor
Luka Modric a intrat în istorie! Bornă fabuloasă atinsă la meciul cu Panama de la CM Luka Modric a intrat în istorie! Bornă fabuloasă atinsă la meciul cu Panama de la CM
Columbia - RD Congo 1-0. Sud-americanii merg în şaisprezecimile de finală! Africanii mai speră Columbia - RD Congo 1-0. Sud-americanii merg în şaisprezecimile de finală! Africanii mai speră
Un jucător englez a refuzat să dea mâna cu Thomas Partey Un jucător englez a refuzat să dea mâna cu Thomas Partey
Panama - Croaţia 0-1. O schimbare inspirată a făcut diferenţa Panama - Croaţia 0-1. O schimbare inspirată a făcut diferenţa
Anglia – Ghana 0-0! Africanii rezistă şi smulg un punct Anglia – Ghana 0-0! Africanii rezistă şi smulg un punct

EXCLUSIV | Cazul atipic în care este implicat Ionuţ Şerban, analizat la Fotbal Look: ”Şi el a semnat. Dacă nu o făcea, nu ajungea aici”

Dinamo Publicat pe 16 ian 2021
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38229/19897931/1/rps2231.jpg

Ionuţ Şerban, 25 de ani, este personajul principal într-o situaţie cum rar se vede în fotbal. Mijlocaşul are un contract atipic cu Dinamo, motiv pentru care nu poate pleca şi este nevoit să rămână în ”Ştefan cel Mare”, încă din 2013. El a fost la momentul respectiv cumpărat de la Sportul Studenţesc, iar dacă Dinamo îl lasă liber de contract, trebuie să plătească un milion de euro, conform unei clauze.

Situaţia acestuia a fost analizată la Fotbal Look, de pe Look Sport+, de Daniel Stanciu şi Lucian Goian.

Clauza cea mai importantă e că atunci când el devine liber, Dinamo trebuie să îi dea un milion de euro lui Şiman. E şi semnătura lui însă, dacă nu semna, nu se făcea”, a spus oficialul Universităţii Cluj, iar fostul fundaş Lucian Goian a adăugat:

Nu e normal, jucătorul acela nu mai are vreo şansă. Poate vrea să plece, să reînceapă să joace, e păcat. Clauza îl afectează, dar aşa e, şi el a semnat. Pe vremea aia, semnai dacă erai cu conducătorul în birou”.

În acest sezon, Şerban a jucat doar un minut, într-o partidă cu Gaz Metan Mediaş. De când a venit la Dinamo, a acumulat doar 76 de meciuri, a marcat un gol şi a oferit trei pase decisive.

 

 

 

 

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Dinamo

Ultimele articole Toate articolele