
Daniel Stanciu a explicat pe îndelete situaţia de la Dinamo şi le transmite fanilor din Ştefan cel Mare să nu aibă mari aşteptări de la varianta venirii lui Abdullah Kigili, vicepreşedintele lui Fenerbahce, alături de echipă.
Citește și
Preşedintele lui U Cluj pune rezultatele bune din ultima vreme, cu trei victorii la rând în Casa Liga 1, pe seama dorinţei jucătorilor din valul doi de la Dinamo de a se afirma: "E unic ce fac fanii lui Dinamo, dar sunt stări diferite. Sunt jucătorii străini pe care-i afectează. Un jucător care primeşte 30.000 de euro pe lună la Dinamo, clar mai avea ofertă apropiată şi din altă parte şi a ales Dinamo, dar a ales greşit. S-au mutat cu totul, nu au încasat nimic, plătesc din buzunar. E foarte greu. E ca un angajat, la o firmă sau societate nu poţi să nu primeşti niciun ban la finalul lunii. Dar când te duci a doua, a treia lună te macină, iar gândurile astea te duc în altă parte. Vin cei din eşalonul doi, care erau mai puţin băgaţi în seamă şi ziceau că i-au adus pe ăia şi ce fotbalişti mari erau! Au o motivaţie în plus", a spus Stanciu, la Fotbal Look.
Venirea turcilor, considerată o prostie
În timp ce Radu Birlică, directorul de marketing din Ştefan cel Mare, a înaintat în spaţiul public posibiltiatea ca Abdullah Kigili să aducă bani la Dinamo, Stanciu respinge din start ideea: "S-a rupt varianta cu spaniolii, s-ar putea să vină alţii. Varianta aia cu turcii mi se pare o prostie. Are unul şapte magazine în Istanbul şi vine să preia un club cu datorii zece milioane. Pastile sună frumos, sunt nişte prostii aruncate. Am fost şi eu ziarist. Le muşti, bagi în seamă nişte oameni...", a fost părerea clară a oficialului Universităţii Cluj.
