Ultima oră
Ibrahimovic râde de belgieni după 0-0 cu Iran: ”În prima repriză aproape am adormit, în a doua am dormit” Ibrahimovic râde de belgieni după 0-0 cu Iran: ”În prima repriză aproape am adormit, în a doua am dormit”
Răzvan Lucescu a plecat de la PAOK, dar semnează pe un salariu astronomic! Răzvan Lucescu a plecat de la PAOK, dar semnează pe un salariu astronomic!
Florin Prunea s-a întâlnit cu Dan Petrescu: ”Am început să plâng. Ştiţi ce făcea la masă?” Florin Prunea s-a întâlnit cu Dan Petrescu: ”Am început să plâng. Ştiţi ce făcea la masă?”
Anunţul momentului: Jovo Lukic pleacă de la ”U” Cluj Anunţul momentului: Jovo Lukic pleacă de la ”U” Cluj
FCSB s-a reunit luni dimineaţă! Cinci jucători absenţi, Creţu a fost întâmpinat cu steagul Concordiei Chiajna FCSB s-a reunit luni dimineaţă! Cinci jucători absenţi, Creţu a fost întâmpinat cu steagul Concordiei Chiajna
Lovitură pentru Daniel Pancu! Rapidul îşi poate pierde vedeta

Lovitură pentru Daniel Pancu! Rapidul îşi poate pierde vedeta

EXCLUSIV | Discursul pe care toţi dinamoviştii trebuie să-l asculte: ”Dacă renunţi la o parte de bani, nu renunţi la o parte din randament. Ai rămas la un club istoric şi ar trebui să dai şi mai mult, să arăţi ai rămas din iubire”

Dinamo Publicat pe 21 mar 2021
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38229/20073075/2/bs5a1031.jpg

George Florescu a analizat perioada prin care trece Dinamo, la Fotbal Look, şi a evidenţiat anumite aspecte prin care a atras atenţia jucătorilor, dar şi fanilor. În ceea ce priveşte echipa în sine, Florescu nu înţelege cum jucătorii care au preferat să rămână la Dinamo, chiar şi după micşorarea salariilor, nu dau totul pentru club, deşi se presupune că au acceptat să continue din dragoste şi ataşament.

O spun cu părere de rău, dar suntem aici să spunem lucrurile pe faţă. Nu concepeam ca după sezonul trecut catastrofal pe care l-a avut Dinamo, să nu se bată la play-off. Au fost sume la începutul campionatului, care se anunţau ca un vis. Referitor la jucătorii care au renunţat la o parte din salarii să rămână la echipă, când eşti jucător profesionist, îţi asumi.

Dacă renunţi la o parte de bani, nu renunţi la o parte din randament. Am rămas la un club istoric şi ar trebui să dau şi mai mult, să arăt că e iubire. La ce vedem în ultimele prestaţii ale jucătorilor de la Dinamo, ruşinos!”, a declarat George Florescu la Fotbal Look.

Florescu a vorbit şi despre ce se poate întâmpla cu Dinamo în cazul în care va retrograda în Liga 2 la finalul acestui campionat. Ce vor face fanii care se chinuie să strângă bani pentru salarii, licenţă şi altele.

Hai să facem un exerciţiu de imaginaţie. Să presupunem că Dinamo îşi ia licenţa şi va retrograda. Să ne imaginăm, că se poate întâmpla, că va retrograda pe teren. Ce se va întâmpla cu oamenii care îşi vând cămaşa de pe ei să dea bani clubului? Cumpără mii de bilete virtuale”, a completat George Florescu la Fotbal Look.

Poli Iaşi a învins, sâmbătă seară, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, echipa Dinamo, într-un meci din etapa a 28-a din Casa Liga 1. Golul a fost marcat de Djuranovic, în minutul 62.

Poli Iaşi: Brănescu – Onea, R. Popa, Baxevanos, Buşu – De Iriondo, Passaglia – Platini (Acosta ’81), Vanzo, M. Stan (Calcan ’12) – Djuranovic (Vega ‘90+3. Antrenor: Nicolo Napoli

Dinamo: Eşanu – R. Grigore (Bani ’72), Puljic, Ehmann – Sorescu, P. Anton, V. Achim, A. Radu (Creţu ’66)– Fabbrini – Blejdea (Nepomuceno ’66), Moldoveanu (Stere ’57). Antrenor: Gheorghe Mulţescu

Cartonaşe galbene: Buşu ’85 / Radu ’36, Achim ’68, Fabbrini ’76, Ehmann ’83, Nepomuceno ‘90+2

 

 

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Dinamo

Ultimele articole Toate articolele