Ultima oră
Franţa - Irak, suspendat din cauza furturnii! Suporterii au fost scoşi din stadion Franţa - Irak, suspendat din cauza furturnii! Suporterii au fost scoşi din stadion
Doku revine la Cupa Mondială după naşterea primului său copil
Doku revine la Cupa Mondială după naşterea primului său copil
”Era jucătorul pe afiş la meciul de deschidere. Cât l-am implorat!”. Caz incredibil în Superligă. Cum a putut să rateze fotbalistul din campionatul nostru Cupa Mondială | VIDEO EXCLUSIV
”Era jucătorul pe afiş la meciul de deschidere. Cât l-am implorat!”. Caz incredibil în Superligă. Cum a putut să rateze fotbalistul din campionatul nostru Cupa Mondială | VIDEO EXCLUSIV
”Lixandru are ofertă din SUA?”. MM Stoica a lămurit în direct situaţia fotbalistului de la FCSB | VIDEO EXCLUSIV ”Lixandru are ofertă din SUA?”. MM Stoica a lămurit în direct situaţia fotbalistului de la FCSB | VIDEO EXCLUSIV
”Nu-mi amintesc golurile pe care le-am marcat”. Messi, reacţie surprinzătoare după ce a scris istorie la CM ”Nu-mi amintesc golurile pe care le-am marcat”. Messi, reacţie surprinzătoare după ce a scris istorie la CM
Panduru şi MM, fără cuvinte după evoluţia lui Messi la CM: ”Să îl urmărească cineva, poate se urcă intr-o navă spaţială. Nu e de pe Pământ” | VIDEO EXCLUSIV Panduru şi MM, fără cuvinte după evoluţia lui Messi la CM: ”Să îl urmărească cineva, poate se urcă intr-o navă spaţială. Nu e de pe Pământ” | VIDEO EXCLUSIV

EXCLUSIV | Efect de bumerang. Ce se întâmplă cu Dinamo, după ce a cerut testarea jucătorilor de la FCSB

Dinamo Publicat pe 3 feb 2021
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

 

Cristi Balaj, fost arbitru şi actual preşedinte al Agenţiei Naţionale Anti-Doping, a avut o intervenţie telefonică în cadrul emisiunii Look Sport Live, în care a vorbit despre demersul fanilor lui Dinamo, care doresc testarea jucătorilor de la FCSB. Balaj nu a dat prea multe detalii cu privire la concretizarea lucrurilor, dar a făcut anumite precizări importante, care ar putea face ca dorinţa ”câinilor” să nu se îndeplinească.

  • Dinamo – FCSB, azi de la 20:45 pe Look Sport+

Astfel, o echipă care solicită testarea adversarilor trebuie să se testeze şi ea, dar în acelaşi timp, este obligată să plătească suma de bani echivalentă ambelor testări. Cum situaţia financiară a lui Dinamo nu e una deloc bună, atunci iniţiativa poate rămâne doar la acest stadiu.

În momentul în care o echipă solicită test pentru echipa adversă, trebuie să suporte suma testărilor. În acelaşi timp, şi echipa care cere acest lucru trebuie să facă acelaşi număr de teste şi, de asemnea, să plătească. Rolul acestor controale doping, acestor prelevări sunt pentru a preveni apariţia cazurilor şi să nu avem sportivi care se dopează.

Motiv pentru care noi, cei de la ANAD, nu am anunţat sau nu vom anunţa dacă vom merge în control. Ca regulă, de fiecare dată când un club a solicitat controale, noi am fost prezenţi. Să confirm sau să infirm o astfel de cerere, nu pot să spun, pentru că e în afara regulamentului. E ca şi cum ai anunţa o echipă de intenţia ta şi nu ar fi profesionist”, a spus Cristi Balaj la Look Sport Live, de pe Look Sport +.

A început deja războiul acuzaţiilor între Dinamo şi FCSB. Şi fanii au început să se implice, în special cei ai ”câinilor”, care în ultimul timp au tot ajutat clubul cu sume de bani şi nu numai. Mai nou, ei au început acuzele la adresa rivalilor, sub o anumită formă, cerând control anti-doping pentru meciul de miercuri.

6 MOTIVE PENTRU CONTROL ANTI-DOPING LA FCSB:

1. Pentru că sunt cunoscuţi pentru practici necurate de ani de zile;

2. Pentru că atunci când au mai fost controlaţi au dispărut de la antrenament toţi titularii;

3. Pentru că au o clinică medicală de casă unde testele covid sunt măsluite;

4. Pentru că au patentat punguţele cu lichid galben;

5. Pentru că şi-au băgat gaze în a**s şi au făcut investiţii în aparatură de ozonoterapie (insuflaţii rectale);

6. Pentru că mai mulţi antrenori care i-au avut adversari pe cei de la fcsb au declarat că ceva nu e în regulă cu forma fizică a fcsb-iştilor pe final de meci.

Jucătorii fcsb pot fenta controlul anti-doping aşa cum au făcut-o şi în trecut, mai ales că de cele mai multe ori s-au orientat către metode care sunt greu de depistat.

Iată ce declară cunoscutul biochimist Dorel Tocitu:

“Un control doping negativ la un sportiv nu înseamnă că acel sportiv nu s-a dopat, ci înseamnă că, în ziua controlului, în corpul lui nu poate fi depistată o substanţă de pe lista interzisă”

CÂINILOR, haideţi să-i energizăm şi noi pe jucătorii noştri prin invazia noastră la stadion şi pe www.bilete.ro”, este mesajul postat de suporterii lui Dinamo.

Foto: Sport Pictures 

 

 

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Dinamo

Ultimele articole Toate articolele