Ultima oră
Ibrahimovic râde de belgieni după 0-0 cu Iran: ”În prima repriză aproape am adormit, în a doua am dormit” Ibrahimovic râde de belgieni după 0-0 cu Iran: ”În prima repriză aproape am adormit, în a doua am dormit”
Răzvan Lucescu a plecat de la PAOK, dar semnează pe un salariu astronomic! Răzvan Lucescu a plecat de la PAOK, dar semnează pe un salariu astronomic!
Florin Prunea s-a întâlnit cu Dan Petrescu: ”Am început să plâng. Ştiţi ce făcea la masă?” Florin Prunea s-a întâlnit cu Dan Petrescu: ”Am început să plâng. Ştiţi ce făcea la masă?”
Anunţul momentului: Jovo Lukic pleacă de la ”U” Cluj Anunţul momentului: Jovo Lukic pleacă de la ”U” Cluj
FCSB s-a reunit luni dimineaţă! Cinci jucători absenţi, Creţu a fost întâmpinat cu steagul Concordiei Chiajna FCSB s-a reunit luni dimineaţă! Cinci jucători absenţi, Creţu a fost întâmpinat cu steagul Concordiei Chiajna
Lovitură pentru Daniel Pancu! Rapidul îşi poate pierde vedeta

Lovitură pentru Daniel Pancu! Rapidul îşi poate pierde vedeta

EXCLUSIV | Străinul care trage Dinamo în jos. Albon: ”E o frână în joc”. Florescu, aspru: ”Câţiva dintre jucători, ridiculizaţi”

Dinamo Publicat pe 20 mar 2021
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38229/20073040/1/dinamo-a.jpg

Se poate şi mai rău la Dinamo? Răspunsul e simplu. Da! ”Câinii” au pierdut şi cu Poli Iaşi, echipă fără victorie de trei luni. La finalul meciului, Mirel Albon a avut un discurs ferm cu privire la modul în care se prezintă Dinamo, în cadrul emisiunii Fotbal Look.

A tras un semnal de alarmă faţă de anumiţi jucători, majoritatea mai bine zis, dar a pus ”degetul” pe Diego Fabbrini, pe care îl vede ”mână moartă” în ultimele meciuri şi ultimele eşecuri ale lui Dinamo. Consideră că diminuează mult din viteza de joc a echipei, deşi până acum ceva timp era unul dintre cei mai tehnici şi eficienţi jucători din Casa Liga 1.

Fabrrini e o frână în jocul lui Dinamo. Dă posibilitatea adversarilor să se aşeze pe două linii. Nu putem să nu credem că ceea ce s-a întâmplat cu conducerea nu a afectat randamentul. Am văzut că lucrurile s-au mai reglat cu banii, dar în acest moment problemele sunt legate de echipă. În acest moment, văd jucători străini care... de ce i-ai adus? Câţiva au fost pe bancă”, a spus Albon, la Fotbal Look.

Ideea lui Mirel Albon a fost completată de George Florescu:

Câţiva dintre jucători au fost ridiculizaţi. Nu e un motiv de zâmbet, dar până la urmă au fost mai multe dovezi de frustrare ale anumitor jucători. Au fost jucători care au dat dovadă de neputinţă, care o caracterizează pe Dinamo în acest moment”.

Poli Iaşi a învins, sâmbătă seară, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, echipa Dinamo, într-un meci din etapa a 28-a din Casa Liga 1. Golul a fost marcat de Djuranovic, în minutul 62.

Poli Iaşi: Brănescu – Onea, R. Popa, Baxevanos, Buşu – De Iriondo, Passaglia – Platini (Acosta ’81), Vanzo, M. Stan (Calcan ’12) – Djuranovic (Vega ‘90+3. Antrenor: Nicolo Napoli

Dinamo: Eşanu – R. Grigore (Bani ’72), Puljic, Ehmann – Sorescu, P. Anton, V. Achim, A. Radu (Creţu ’66)– Fabbrini – Blejdea (Nepomuceno ’66), Moldoveanu (Stere ’57). Antrenor: Gheorghe Mulţescu

Cartonaşe galbene: Buşu ’85 / Radu ’36, Achim ’68, Fabbrini ’76, Ehmann ’83, Nepomuceno ‘90+2

 

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Dinamo

Ultimele articole Toate articolele