Ultima oră
După Messi şi Ronaldo, cine vine din spate?! Karamoko de la Dinamo a urmărit CM şi are două variante | EXCLUSIV După Messi şi Ronaldo, cine vine din spate?! Karamoko de la Dinamo a urmărit CM şi are două variante | EXCLUSIV
LIVE TEXT | Argentina – Austria 1-0. Messi devine cel mai mare marcator din istoria Cupei Mondiale LIVE TEXT | Argentina – Austria 1-0. Messi devine cel mai mare marcator din istoria Cupei Mondiale
Albert Stahl a revenit în Superliga şi a fost prezentat oficial! Albert Stahl a revenit în Superliga şi a fost prezentat oficial!
Explicaţiile lui Bergodi, după ce U Cluj s-a făcut de râs cu o echipă U19: ”Joacă la Barcelona!”

Explicaţiile lui Bergodi, după ce U Cluj s-a făcut de râs cu o echipă U19: ”Joacă la Barcelona!”
Accidentat, Nico Schlotterbeck ratează restul turneului final Accidentat, Nico Schlotterbeck ratează restul turneului final
Giovanni Malago, noul preşedinte al Federaţiei Italiene de Fotbal Giovanni Malago, noul preşedinte al Federaţiei Italiene de Fotbal

EXCLUSIV | Suma reală trimisă de DDB către Dinamo: un milion de euro

Dinamo Publicat pe 22 feb 2021
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

Alexandru Conovaru, membru DDB, a vorbit la Look Sport Live despre modul în care programul iniţiat de suporteri a ajutat până acum clubul Dinamo să nu dispară şi să reuşească să rămână la un nivel decent. Prin ”Doar Dinamo Bucureşti”, susţinătorii ”câinilor” au reuşit şi reuşesc să ajute echipa cu sume importante de bani. Să plătească salariile jucătorilor, deplasări şi altele.

Conovaru a recunoscut că suma care a intrat până acum în conturile lui Dinamo se ridică la un milion de euro şi că totul nu se opreşte aici. În plus, el a avut un mesaj şi pentru conducătorul Dorin Şerdean, care ar avea un salariu lunar de aproximativ 2000 de euro.

”Un milion de euro am băgat în conturile lui Dinamo până acum. Sunt banii suporterilor şi mai sunt ceva bani în conturile DDB, pentru plata gazelor, luminii, deplasări, cazări. Mai puţin s-a plătit salariul domnului Şerdean, care poate mai trece din Alba Iulia să ia cei 9.000 şi ceva de lei”, a declarat Alexandru Conovaru la Look Sport Live.

Dinamo o duce greu pe plan sportiv, chiar dacă jucătoii sunt cu banii la zi. Tot Conovaru a precizat că s-au făcut plăţile pentru luna ianuarie. Chiar şi aşa, Dinamo a pierdut meciul cu Astra, cu scorul de 2-0 (2-0), din etapa a 24-a din Casa Liga 1. Au marcat: V. Gheorghe '36, Stahl '41.

Echipa trimisă pe teren de Gane: Eşanu - Sorescu, Puljici, Ehmann, S. Filip - Nepomuceno (Mihaiu '59), Anton, Răuţă (Achim '59), Fabbrini (Măgureanu '69) - Gueye, Morsay.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Dinamo

Ultimele articole Toate articolele