Ultima oră
Erling Haaland, despre meciul cu Franţa: ”Nu mă interesează. Probabil ne vor învinge, probabil vor câştiga tot turneul” Erling Haaland, despre meciul cu Franţa: ”Nu mă interesează. Probabil ne vor învinge, probabil vor câştiga tot turneul”
Fostul jucător de la Manchester City a bătut palma cu Leipzig şi va antrena în Bundesliga! Fostul jucător de la Manchester City a bătut palma cu Leipzig şi va antrena în Bundesliga!
Noul FCSB. Mihai Stoica a făcut ”primul 11” şi le-a răspuns contestatarilor: ”N-am ajuns în liga a patru, ca Rapid, n-am retrogradat, ca Dinamo”

Noul FCSB. Mihai Stoica a făcut ”primul 11” şi le-a răspuns contestatarilor: ”N-am ajuns în liga a patru, ca Rapid, n-am retrogradat, ca Dinamo”
”Am avut o relaţia extraordinară cu Kopic”. Cîrjan, un nou mesaj de mulţumire pentru fostul antrenor de la Dinamo | EXCLUSIV ”Am avut o relaţia extraordinară cu Kopic”. Cîrjan, un nou mesaj de mulţumire pentru fostul antrenor de la Dinamo | EXCLUSIV
Lovitură de teatru! Elias Charalambous şi un fost selecţioner al României, doriţi de o echipă de top din Grecia Lovitură de teatru! Elias Charalambous şi un fost selecţioner al României, doriţi de o echipă de top din Grecia
Chipciu, pus la punct de Neluţu Sabău în vestiarul lui "U" Cluj: "N-ai cum să câştigi aşa la fotbal!" Chipciu, pus la punct de Neluţu Sabău în vestiarul lui "U" Cluj: "N-ai cum să câştigi aşa la fotbal!"

Fabbrini ar fi luat decizia să depună memoriu şi să devină liber de contract. Dinamo nu l-a mai plătit de patru luni

Dinamo Publicat pe 31 dec 2020
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38229/19839391/2/rps5843.jpg

Informaţiile din ultima perioadă, referitoare la situaţia lui Diego Fabbrini la Dinamo, încep să se adeverească. Sătul să aştepte salariile restante, italianul a luat în cele din urmă, se pare, decizia să depună memoriu şi să devină liber de contract. El e neplătit de mai bine de trei luni, astfel că nu vor fi probleme în această privinţă.

  • Salariul lui Fabbrini la Dinamo este de 18.000 de euro/ lună

Fabbrini nu va aştepta însă prea mult după noi oferte. Deşi situaţia lui de la Dinamo se va regla în viitorul apropiat, există primele cluburi care-l vor, chiar din Casa Liga 1. Potrivit ProSport, italianul e dorit de CFR Cluj şi Astra.

Nu doar Fabbrini pleacă de la Dinamo

Se anunţă un start de 2021 extrem de greu la Dinamo. Astfel, după ce Rene, Isma Lopez şi Borja Valle au plecat, fanii din Program DDB i-au convins pe venezueleanul Alexander Gonzalez şi senegalezul Abdoulaye Ba să accepte o sumă de bani în schimbul rezilierii contractelor. Suma vine din banii strânşi de Program DDB şi e menită să pună clubul la adăpost, pentru că cheltuielile ar fi mult mai mari dacă cei doi şi-ar cere drepturile la FIFA.

Antrenorul Ionel Gane a anunţat că pe lângă fotbaliştii mai sus menţionaţi, cu şanse foarte mari să plece de la echipă sunt: Adam Nemec, Diego Fabbrini şi Juan Camara, toţi titulari în prima parte a sezonului.

Sursa Foto: Sport Pictures 

 

 

 

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Dinamo

Ultimele articole Toate articolele