Ultima oră
Un atacant de 1,5 milioane de euro e pregătit să semneze cu FCSB. Ce stă în calea transferului: ”E uşor să spui că nu ne facem treaba” | VIDEO Un atacant de 1,5 milioane de euro e pregătit să semneze cu FCSB. Ce stă în calea transferului: ”E uşor să spui că nu ne facem treaba” | VIDEO
Bogdan Cosmescu, contra curentului la ”Dimineţi Americane”: ”Messi e un rege, dar un rege care nu aleargă!”. Reproşuri după Argentina - Austria Bogdan Cosmescu, contra curentului la ”Dimineţi Americane”: ”Messi e un rege, dar un rege care nu aleargă!”. Reproşuri după Argentina - Austria
Starul Argentinei şi-a anunţat plecarea după ultimul meci de la CM2026: "Vreau să-mi îndeplinesc visul!" Starul Argentinei şi-a anunţat plecarea după ultimul meci de la CM2026: "Vreau să-mi îndeplinesc visul!"
Messi, dezvăluiri după Argentina - Austria: ”Am fost foarte nervos din cauza penalty-ului ratat” Messi, dezvăluiri după Argentina - Austria: ”Am fost foarte nervos din cauza penalty-ului ratat”
Thiago Silva revine la Fluminense, după 6 luni petrecute la FC Porto Thiago Silva revine la Fluminense, după 6 luni petrecute la FC Porto
Iordania - Algeria 1-2. Africanii întorc meciul în repriza secundă şi mai speră la calificare Iordania - Algeria 1-2. Africanii întorc meciul în repriza secundă şi mai speră la calificare

Fanii lui Dinamo fac "minuni": au bătut palma şi cu Paul Anton! Detaliile înţelegerii

Superliga Publicat pe 4 ian 2021
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
//i0.1616.ro/media/581/3142/38109/19850471/1/126620340-740273540201978-8083335242970674504-n.jpg


Fanii din Programul Doar Dinamo Bucureşti continuă să pună bazele salvarii clubului din Ştefan cel Mare. După ce i-au convins pe Ante Puljic şi Diego Fabbrini să continue în Ştefan cel Mare, suporterii au mai rezolvat o mare problemă: au dus la final negocierile cu Paul Anton (29 de ani) asupra banilor pe care-i încasează mijlocaşul şi l-au convins să rămână la echipă până în vară.
 
Anton avea de recuperat trei salarii în valoare de 18.000 de euro, dar, conform Fanatik, fanii lui Dinamo, cu care are o relaţie excelentă, au găsit resursele financiare pentru a-l mulţumi. I-au pus pe masă 36.000 de euro, adică echivalentul a două dintre cele trei salarii restante, sumă pe care liderul de la mijlocul terenului a acceptat-o imediat. Mai mult, o altă lovitură importantă pe care au dat-o oamenii din Programul DDB este aceea că au reuşit să-l convingă pe Anton să rămână la echipă până în vară, dar cu salariul înjumătăţit. Astfel, fostul internaţional va încasa 9.000 de euro pe lună, dar suporterii au garanţia că Anton va pune umărul serios în a doua parte a sezonului.
 
Anton devine, astfel, al treilea jucător important, după Puljic şi Fabbrini, care acceptă să rămână în Ştefan cel Mare şi să-şi diminueze salariile la jumătate.
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Superliga

Ultimele articole Toate articolele