Ultima oră
 Sezonul 2026-2027 debutează cu Supercupa României. S-a tras la sorţi şi programul etapelor Ligii Naţionale Sezonul 2026-2027 debutează cu Supercupa României. S-a tras la sorţi şi programul etapelor Ligii Naţionale
Editorial Vlad Măcicăşan | Aici nu este vorba de fotbal. E mai mult decât atât Editorial Vlad Măcicăşan | Aici nu este vorba de fotbal. E mai mult decât atât
Situaţie incredibilă în cazul lui Anderson Ceara: "Doctorul nu înţelegere cum poate juca fotbal!" Situaţie incredibilă în cazul lui Anderson Ceara: "Doctorul nu înţelegere cum poate juca fotbal!"
Ultima oră! Zeljko Kopic, favorit să preia o echipă cu 30 de trofee în palmares

Ultima oră! Zeljko Kopic, favorit să preia o echipă cu 30 de trofee în palmares
Echipa din Superligă care l-a dorit pe Ronny Labonne înainte de FCSB: ”M-am accidentat chiar înainte de a semna contractul” Echipa din Superligă care l-a dorit pe Ronny Labonne înainte de FCSB: ”M-am accidentat chiar înainte de a semna contractul”
Mai stai, Messi! Nu ne lăsa! Mai stai puţin pentru copilul din mine | Editorial Răzvan Dragomirescu Mai stai, Messi! Nu ne lăsa! Mai stai puţin pentru copilul din mine | Editorial Răzvan Dragomirescu

Fanii lui Dinamo îi cer plecarea lui Dorin Şerdean. UPDATE: Conducătorul, anunţ ferm: ”Îi dau pe mâna poliţiei”

Dinamo Publicat pe 18 dec 2020
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38229/19737660/1/rps9075.jpg

Scandalurile de la Dinamo sunt din ce în ce mai multe, iar ultimele acuze sunt adresate de către fanii ”câinilor” către Dorin Şerdean, preşedintele executiv al clubului. Fanii îi cer plecarea conducătorului, la mijloc fiind mai multe decizii luate la Dinamo în ultimul timp. Normal, dată fiind situaţia, suporterii îl vor plecat.

UPDATE: Oficialul lui Dinamo a ieşit cu o declaraţie şi a afirmat că o să meargă pe calea legii după cele întâmplate. 

Este strigător la cer ceea ce mi s-a întâmplat aseară la stadion, iar lucrurile nu vor rămâne aşa deoarece voi cere ajutorul poliţiei. Îi voi da pe mâna politiei pe acei indivizi, nu are rost să le dau acum numele public. M-au luat că ei sunt la Dinamo din 2000 şi că îmi arată ei. Este adevărat că au vrut să mă dea afară din stadion, dar acest lucru nu s-a întâmplat niciun moment pentru că nu am iesit deloc din stadion, dar nu se poate aşa ceva. Aseară parca zici că eram în codru, iar acolo se întâmplau acte de haiducie la adresa mea. Dar lucrurile nu vor rămâne aşa.

m facut plângere la poliţie şi pentru alte acţiuni facute de aceşti fani la adresa mea şi voi face şi după evenimentele de aseară. Au venit noaptea, acum ceva timp, la uşa hotelului meu şi au bătut, adresând tot felul de ameninţări. Ce înseamnă asta domnilor? Suntem în 2020. Aşa am ajuns în România? Aseară încă de la început am avut probleme la stadion. Nu eram lăsat să intru. Dar cei de la poartă nu îmi spuneau cine a dat ordinul ăsta. L-am sunat pe domnul Eftimescu, iar el îmi spunea că nu ştie nimic despre o asemenea decizie. Evident că am intrat, dar apoi am avut alte probleme. O să vedeti că poliţia o să intre puternic pe fir pentru că Dinamo nu e sat fără câini.

Eu am vrut să ajut Dinamo, nici eu nu mi-am luat salariul. Tot se vorbeşte de prime date de suporteri. Este de apreciat acest gest, dar vreau să stiti că acele prime sunt date către club sub titlu de împrumut, iar scadenţa este până la 31 ianuarie 2021. Însă actele de aseară făcute la adresa mea nu vor rămâne asa. Sunt conducător la Dinamo şi vreau să ştiu şi eu cum au intrat acei suporteri pe stadion? Cine le-a dat lor voie? Sa ajungem şi la acte de agresiune este prea mult”, a spus Şerdean pentru ProSport.


E uşor să-ţi dai seama când cineva minte, după felul cum îşi ascunde privirea. Câţiva reporteri, printre care şi doamne, îţi întind microfonul, oferindu-ţi tribuna de unde să-ţi lansezi minciunile şi tu nu ai minimul bun simţ de a te da jos din maşină sau măcar de a vorbi privind spre ei.

Parcă erai la semafor şi săriseră nişte puştani pe tine să-ţi spele parbrizul. Cameramanul mai avea puţin şi-o făcea, doar ca să-ţi vedem mai bine lehamitea cu care vorbeai despre suporteri.

Pentru că atunci când a venit vorba de suporteri, ti-ai permis să afirmi că NU AU CEI ŞAPTE ANI DE-ACASĂ!! Cei care tocmai au anunţat că oferă tot ce au strâns pentru a plăti în locul ţeparilor pe care i-ai adus tu la club. Cei care ţin echipa asta în viaţă, după ce voi aţi lăsat-o la reanimare şi i-aţi tras toate aparatele din priză.

Cei care cumpără meci de meci toate biletele de pe stadionul unde vii tu să te crezi conducător. Ei nu au şapte ani de-acasă?!

Apreciem că nu ţi-ai mai pus eşarfa noastră la gât. Îndrăznim să te rugăm să nu mai calci pe Stadionul lui Dinamo. Şi nu uităm că primul lucru pe care l-ai făcut de când ai primit pixul în mână la Rin, a fost să-l dai afară pe Danciu”, se arată în comunicatul PCH.

 

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Dinamo

Ultimele articole Toate articolele