Ultima oră
După Messi şi Ronaldo, cine vine din spate?! Karamoko de la Dinamo a urmărit CM şi are două variante | EXCLUSIV După Messi şi Ronaldo, cine vine din spate?! Karamoko de la Dinamo a urmărit CM şi are două variante | EXCLUSIV
Albert Stahl a revenit în Superliga şi a fost prezentat oficial! Albert Stahl a revenit în Superliga şi a fost prezentat oficial!
Explicaţiile lui Bergodi, după ce U Cluj s-a făcut de râs cu o echipă U19: ”Joacă la Barcelona!”

Explicaţiile lui Bergodi, după ce U Cluj s-a făcut de râs cu o echipă U19: ”Joacă la Barcelona!”
Accidentat, Nico Schlotterbeck ratează restul turneului final Accidentat, Nico Schlotterbeck ratează restul turneului final
LIVE TEXT | Argentina – Austria 1-0. Messi devine cel mai mare marcator din istoria Cupei Mondiale LIVE TEXT | Argentina – Austria 1-0. Messi devine cel mai mare marcator din istoria Cupei Mondiale
Giovanni Malago, noul preşedinte al Federaţiei Italiene de Fotbal Giovanni Malago, noul preşedinte al Federaţiei Italiene de Fotbal

Fanii lui Dinamo pregătesc schimbarea: Gigi Mulţescu, favorit să-i ia locul lui Ionel Gane

Superliga Publicat pe 27 feb 2021
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
//i0.1616.ro/media/581/3142/38109/20018231/1/rps5593.jpg


Eşecul istoric suferit vineri seară, 0-5 cu Viitorul în Ştefan cel Mare, îi face pe suporterii-acţionari de la Dinamo să s gândească la măsuri dure. Ionel Gane e pe făraş, iar opţiunea fanilor pentru banca tehnică este Gigi Mulţescu.
 
Cu patru înfrângeri şi un egal în cinci meciuri, fără gol marcat şi cu nouă primite, Dinamo se scufundă şi merge spre retrogradare. Un drum pe care fanii încearcă să-l evite, iar soluţia la îndemână se numeşte Gigi Mulţescu, antrenorul care a salvat echipa şi în play-out-ul sezonului trecut.
 
Cel poreclit SMURD a acceptat, de curând, un nou contract din partea clubului, alegând să rămână într-o funcţie legată de academia de copii şi juniori, iar partea financiară nu ar reprezenta o problemă, fostul mijlocaş neavând pretenţii mari.
 
La finalul meciului cu Viitorul, Jerry Gane a avut un discurs care a lăsat loc de interpretări: "E o umilinţă, trebuie să ne fie ruşine. Am fost uniţi când erau probleme mai mari. Suporterii au făcut eforturi fantastice, dar nu am arătat bine deloc. Nu eu decid (n. red - întrebat despre demisie), vom avea o discuţie. Eu am spus că rămân cât se poate, vom vedea", a declarat antrenorul.
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Superliga

Ultimele articole Toate articolele