Italianul Jannik Sinner, locul 2 mondial, şi-a reluat antrenamentele cu o săptămână înainte de Roland Garros Italianul Jannik Sinner, locul 2 mondial, şi-a reluat antrenamentele cu o săptămână înainte de Roland Garros
LIVE VIDEO | Oţelul - ”U” Cluj, ASTĂZI, de la 14:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Se decide adversara lui CFR Cluj, pentru un loc în cupele europene LIVE VIDEO | Oţelul - ”U” Cluj, ASTĂZI, de la 14:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Se decide adversara lui CFR Cluj, pentru un loc în cupele europene
VIDEO | Rapid - FCSB, astăzi, de la 21:00, în direct la Prima Sport 1! Derby-ul orgoliilor pe Giuleşti VIDEO | Rapid - FCSB, astăzi, de la 21:00, în direct la Prima Sport 1! Derby-ul orgoliilor pe Giuleşti
Mihai Rotaru a răbufnit după Universitatea Craiova - Sepsi: ”Şanse mari să fim campioni!”  | VIDEO EXCLUSIV Mihai Rotaru a răbufnit după Universitatea Craiova - Sepsi: ”Şanse mari să fim campioni!” | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Torino - AC Milan 3-1. ”Diavolii” sunt înfânţi, dar termină pe 2 în Serie A VIDEO | Torino - AC Milan 3-1. ”Diavolii” sunt înfânţi, dar termină pe 2 în Serie A
Alaves - Getafe 1-0. Ianis Hagi a intrat pe teren în minutul 87 la învingători Alaves - Getafe 1-0. Ianis Hagi a intrat pe teren în minutul 87 la învingători

George Puşcaş a revenit pe teren! Nota primită de internaţionalul român şi aspectul sesizat de italieni

Stranieri Publicat de Tudor Moisa pe 6 mai 2024

După ce s-a accidentat, a fost operat şi a lipsit de la ultimele două meciuri, George Puşcaş a revenit pe teren.

Bari a remizat cu Cittadella, scor 1-1, duminică. Rezultatul final a fost stabilit încă din minutul 16, atunci când Nasti a egalat pentru echipa lui Puşcaş.

Atacantul român a intrat pe teren în minutul 59 şi a fost notat cu 5 de jurnaliştii italieni. Totuşi, aceştia au remarcat că prestaţiile slabe ale lui Puşcaş se datorează şi faptului că internaţionalul român nu este servit cum trebuie de coechipierii săi.

"Nu se observă şi nu numai pentru propriile sale defecte: servit puţin şi prost", au scris jurnaliştii de la Tuttomercatoweb.

În urma acestui rezultat de egalitate, Bari se află pe loc direct retrogradabil, cu o etapă rămasă de disputat. În ultimul meci al sezonului, Bari o va întâlni pe Brescia şi este obligată să obţină un rezultat pozitiv, pentru a spera că va prinde măcar barajul de menţinere în Serie B.