Ultima oră
Alvaro Pereira, jucătorul vândut de CFR cu 6,5 milioane de euro, este aproape de revenirea în fotbal! Alvaro Pereira, jucătorul vândut de CFR cu 6,5 milioane de euro, este aproape de revenirea în fotbal!
S-a aflat echipa pentru care Edi Iordănescu a refuzat-o pe CFR Cluj. Fostul selecţioner e pregătit să revină pe bancă

S-a aflat echipa pentru care Edi Iordănescu a refuzat-o pe CFR Cluj. Fostul selecţioner e pregătit să revină pe bancă
Răsturnare de situaţie: Alexandru Băluţă refuză Poli Timişoara şi semnează cu o contracandidată la promovarea în Superliga!

Răsturnare de situaţie: Alexandru Băluţă refuză Poli Timişoara şi semnează cu o contracandidată la promovarea în Superliga!
Felice Piccolo a devenit impresar după ce s-a lăsat de fotbal: "Aveţi jucători în România care ar face faţă în Serie A!" | EXCLUSIV Felice Piccolo a devenit impresar după ce s-a lăsat de fotbal: "Aveţi jucători în România care ar face faţă în Serie A!" | EXCLUSIV
Selecţionerul Irakului, glumeţ înaintea meciului cu Franţa. ”Am întrebat dacă putem juca cu trei portari” Selecţionerul Irakului, glumeţ înaintea meciului cu Franţa. ”Am întrebat dacă putem juca cu trei portari”
Noua Zeelandă - Egipt 1-3. ”Faraonii” fac un pas uriaş spre calificarea în şaisprezecimi Noua Zeelandă - Egipt 1-3. ”Faraonii” fac un pas uriaş spre calificarea în şaisprezecimi

Giani Kiriţă, tackling la un jucător cu pretenţii din Casa Liga 1: "Şi eu pot să intru să driblez şi după să pierd mingea"

Superliga Publicat pe 10 apr 2021
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
//i0.1616.ro/media/581/3142/38109/20109171/1/4-dinamo.jpg
 
Fost component al unei generaţii a lui Dinamo în sânul căreia termenul "retrogradare" era privit ca o glumă proastă, Giani Kiriţă îi critică pe jucătorii lui Dinamo pentru atitudinea pe care o arată pe teren şi crede că Gigi Mulţescu nu poate scoate mai mult cu actualul lot. Dintre fotbaliştii cu pretenţii, Kiriţă pune ţinta pe Diego Fabbrini.
 
"Dacă aveam o soluţie veneam cu ea. Dar ce privim la televizor e deja dramatic. La un moment dat, când eram eu la Dinamo, erau mercenari şi jucători. Mercenarul îşi face treaba bine şi pleacă. Băieţii ăştia nici măcar mercenari nu pot fi numiţi. Mi-ar fi ruşine ca jucător la Dinamo să facă suporterii treabă bună şi voi noi nimic în schimb. Nu fac nimic ei, sincer...Nea Mulţescu nu poate să facă nimic din păcate, nu este vina lui. Dinamo are un lot la ora actuală care să rămână în Liga I. Nu cred că nu este posibil cu lotul acesta, sincer", a declarat fostul dinamovist, pentru Telekom Sport.
 
La fel ca Dănuţ Lupu, Kiriţă îi reproşează lui Fabbrini numărul mare de mingi pierdute în desele încercări de a dribla adversari:
 
"Fabbrini nu putem spune că e un jucător rău. Dar nu este pentru Dinamo la ora actuală. La Botoşani a jucat bine, dar la Dinamo nu. Una este să driblezi şi alta este să driblezi, să scoţi om din joc, să fii productiv pentru echipă. La ora actuală şi eu pot să intru să driblez şi după să pierd mingea. Ca dinamovist, speranţa la mine există mereu. Din păcate, politica clubului a fost una proastă, transferurile au fost făcute prost. De asta suntem unde suntem. Nu văd un lider la Dinamo. La Dinamo poate să vină şi bucătarul de la RIN", e opinia dură a lui Kiriţă.
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Superliga

Ultimele articole Toate articolele