Ultima oră
Lovitură pentru Daniel Pancu! Rapidul îşi poate pierde vedeta

Lovitură pentru Daniel Pancu! Rapidul îşi poate pierde vedeta
Alvaro Pereira, jucătorul vândut de CFR cu 6,5 milioane de euro, este aproape de revenirea în fotbal! Alvaro Pereira, jucătorul vândut de CFR cu 6,5 milioane de euro, este aproape de revenirea în fotbal!
S-a aflat echipa pentru care Edi Iordănescu a refuzat-o pe CFR Cluj. Fostul selecţioner e pregătit să revină pe bancă

S-a aflat echipa pentru care Edi Iordănescu a refuzat-o pe CFR Cluj. Fostul selecţioner e pregătit să revină pe bancă
Răsturnare de situaţie: Alexandru Băluţă refuză Poli Timişoara şi semnează cu o contracandidată la promovarea în Superliga!

Răsturnare de situaţie: Alexandru Băluţă refuză Poli Timişoara şi semnează cu o contracandidată la promovarea în Superliga!
Felice Piccolo a devenit impresar după ce s-a lăsat de fotbal: "Aveţi jucători în România care ar face faţă în Serie A!" | EXCLUSIV Felice Piccolo a devenit impresar după ce s-a lăsat de fotbal: "Aveţi jucători în România care ar face faţă în Serie A!" | EXCLUSIV
Selecţionerul Irakului, glumeţ înaintea meciului cu Franţa. ”Am întrebat dacă putem juca cu trei portari” Selecţionerul Irakului, glumeţ înaintea meciului cu Franţa. ”Am întrebat dacă putem juca cu trei portari”

Gigi Becali anunţă schimbări în conducerea FCSB după ratarea play-off-ului: "Nu dau vina pe MM, dar..." | VIDEO EXCLUSIV

FCSB Publicat de Sergiu Crăciun pe 1 mar 2026
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

FCSB a câştigat meciul cu UTA Arad, scor 4-2, însă va juca în play-out după finalul sezonului regulat.

 

 

Roş-albaştrii şi-au făcut meciul uşor încă din prima repriză, când au marcat de trei ori. Lixandru, de două ori, şi Cisotti au punctat pentru campioană, în timp ce Abdallah a înscris pentru gazde.

Bîrligea şi-a trecut numele pe lista marcatorilor în repriza a doua, însă tabela a închis-o Alomerovic. Fundaşul stânga al gazdelor a punctat dintr-o lovitură liberă de la marginea careului, acordată eronat, însă, de arbitrul întâlnirii.

La finalul partidei, patronul campioanei, Gigi Becali, a anunţat într-o intervenţie în exclusivitate pentru Prima Sport că va lua măsuri în conducerea clubului că are de gând să angajeze la FCSB un om responsabil cu transferurile.

" Probabil un manager general, nu ştiu, să vedem, cineva care să cunoască jucători pentru că noi rămânem în urmă în privinţa asta. Eu nu pot să aduc jucător continuu că uite, mă costă două milioane de euro Alibec şi cu Politic.

Dacă aveam nişte scouteri buni care să-mi prezinte un atacant sau un mijlocaş, de exemplu. Dacă aveam un mijlocaş bun, nu eram în play-out, dar l-am luat pe Ofri Arad care nu are ritm, nu e în joc şi uite aşa am mâncat bătaia cu CFR, Craiova, Piteşti iar eu acum trebuie să iau nişte măsuri.

Ne trebuie jucători, v-am pus din iarnă. Meme (preşedintele Mihai Stoica) nu a înnoit-o. Nu dau vina pe el, dar o să o înnoiesc eu. Meme că unul, că altul, că Belgia, olandez, Cipru, că negociază, negociază şi am rămas cu negocierile.", a spus Becali, în exclusivitate pentru Prima Sport.

 

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

FCSB

Ultimele articole Toate articolele