Ultima oră
Răzvan Lucescu a retrăit anii la PAOK! Primele cuvinte ale antrenorului român după ce a plecat de la formaţia din Salonic Răzvan Lucescu a retrăit anii la PAOK! Primele cuvinte ale antrenorului român după ce a plecat de la formaţia din Salonic
Este oficial! Lovitură dată pe piaţa transferurilor de Farul Constanţa Este oficial! Lovitură dată pe piaţa transferurilor de Farul Constanţa
FCSB, ultimatum pentru Florin Tănase! Jucătorul are mai multe oferte FCSB, ultimatum pentru Florin Tănase! Jucătorul are mai multe oferte
„Legendă”, „Zeu”, „Incredibil”: reacţiile presei internaţionale după recordul lui Lionel Messi la Cupa Mondială „Legendă”, „Zeu”, „Incredibil”: reacţiile presei internaţionale după recordul lui Lionel Messi la Cupa Mondială
”U” Cluj pregăteşte transferul anului. Două cluburi importante din Vest au intrat în cursa pentru semnătura lui Jovo Lukic ”U” Cluj pregăteşte transferul anului. Două cluburi importante din Vest au intrat în cursa pentru semnătura lui Jovo Lukic
Selecţionerul Argentinei, ferm în legătură cu Messi: ”Leo trebuie să joace pentru că aşa spun eu!”. Mesaj pentru Lautaro Martinez şi Julian Alvarez Selecţionerul Argentinei, ferm în legătură cu Messi: ”Leo trebuie să joace pentru că aşa spun eu!”. Mesaj pentru Lautaro Martinez şi Julian Alvarez

Iese Dinamo din "groapă"? Directorul de marketing anunţă: "Vom face un contract în perioada următoare"

Superliga Publicat pe 8 dec 2020
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
//i0.1616.ro/media/581/3142/38109/19643163/2/dd.jpg
 
Radu Birlică, directorul de marketing al lui Dinamo, insistă că Abdullah Kigili, vicepreşedintele lui Fenerbahce, va ajuta cu bani clubul din Ştefan cel Mare. Nu printr-o investiţie directă, ci cu o sponsorizare despre care oficialul dinamovist spune că va fi oficializată în cursul zilelor următoare.
 
Abdullah Kigili ocupă de 11 ani funcţia de vicepreşedinte al clubului Fenerbahce Istanbul, iar Birlică a fost cel care a mers în Turcia pentru a-i propune să dea o mână de ajutor lui Dinamo, club aflat într-un moment critic, prin firma de retail pe care turcul o deţine. Iar discuţiile sunt în linie dreaptă, după cum anunţă chiar Radu Birlică: 
 
"E mult mai complexă discuţia vizavi de asocierea respectivă, chiar ieri am avut o întâlnire. Asta a spus şi dânsul, că în condiţiile actuale şi cu bugetul actual, este imposibil să vină lângă club. Dar a făcut deja un gest faţă de noi, pe care îl veţi vedea zilele următoare.
 
A făcut un gest să ajute clubul. Vom face un contract în imediata perioadă. E vorba şi de bani, a vrut să facă un contract de sponsorizare. Banii vor intra imediat ce discut cu managementul clubului, să găsim soluţia astfel încât să fie bine pentru club. Voi vorbi cu cei care sunt aici, domnul Şerdean, domnul Couto, o să-l anunţ şi pe domnul Eftimescu", a declarat directorul de marketing al lui Dinamo, marţi dimineaţă, pentru GSP.

//i0.1616.ro/media/581/3142/38109/19643163/1/ak.jpg

Abdullah Kigili, omul dispus să ajute financiar Dinamo.
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Superliga

Ultimele articole Toate articolele