
Alexander Gonzalez (28 de ani) şi Abdoulaye Ba (29 de ani) sunt următorii doi jucători care pleacă de la Dinamo. Cei doi fundaşi centrali s-au pus la masa negocierilor cu suporterii din Programul Doar Dinamo Bucureşti, iar cele două părţi au ajuns la o înţelegere, anunţă AS.ro.
Ţeapa numită Pablo Cortacero a lăsat multe castane pe care fanii lui Dinamo trebuie să le scoată din foc, dar suporterii din Ştefan cel Mare nu pierd timpul şi iau, deja, primele măsuri pentru a scoate clubul la liman. Conştienţi că nu-şi permit ca jucătorii să meargă la FIFA şi să=şi ceară plata salariilor până la finalul contractelor, acţiune care ar duce spre falimentul clubului, suporterii au început negocieri individuale cu străinii din Ştefan cel Mare.
Citește și
Astfel, după ce Rene, Isma Lopez şi Borja Valle au plecat, fanii din Program DDB i-au convins pe venezueleanul Alexander Gonzalez şi senegalezul Abdoulaye Ba să accepte o sumă de bani în schimbul rezilierii contractelor. Suma vine din banii strânşi de Program DDB şi e menită să pună clubul la adăpost, pentru că cheltuielile ar fi mult mai mari dacă cei doi şi-ar cere drepturile la FIFA.
