Ultima oră
Ultimă oră! Universitatea Craiova îl transferă pe Ronaldo
Ultimă oră! Universitatea Craiova îl transferă pe Ronaldo
Din rău în mai rău! Clubul a confirmat intrarea în insolvenţă după un sezon de coşmar în SuperLiga Din rău în mai rău! Clubul a confirmat intrarea în insolvenţă după un sezon de coşmar în SuperLiga
Un star mondial a sărit în ajutorul lui Anzor Mekvabishvili pentru a-l transfera de la Universitatea Craiova! Oltenii au refuzat şi au cerut o sumă care aproape bate recordul clubului Un star mondial a sărit în ajutorul lui Anzor Mekvabishvili pentru a-l transfera de la Universitatea Craiova! Oltenii au refuzat şi au cerut o sumă care aproape bate recordul clubului
Gata şi cu transferul lui Mihai Popa! Portarul a plecat de la CFR Cluj şi a bătut palma cu noua echipă Gata şi cu transferul lui Mihai Popa! Portarul a plecat de la CFR Cluj şi a bătut palma cu noua echipă
Ultima oră! FCSB a primit răspunsul în cazul lui Denis Drăguş Ultima oră! FCSB a primit răspunsul în cazul lui Denis Drăguş
E gata! Ionuţ Gurău a fost prezentat la o echipă din Superligă

E gata! Ionuţ Gurău a fost prezentat la o echipă din Superligă

Încă două plecări de la Dinamo. Fanii i-au convins să semneze rezilierea

Superliga Publicat pe 15 dec 2020
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
//i0.1616.ro/media/581/3142/38109/19733990/1/d1.jpg


Alexander Gonzalez (28 de ani) şi Abdoulaye Ba (29 de ani) sunt următorii doi jucători care pleacă de la Dinamo. Cei doi fundaşi centrali s-au pus la masa negocierilor cu suporterii din Programul Doar Dinamo Bucureşti, iar cele două părţi au ajuns la o înţelegere, anunţă AS.ro.
 
Ţeapa numită Pablo Cortacero a lăsat multe castane pe care fanii lui Dinamo trebuie să le scoată din foc, dar suporterii din Ştefan cel Mare nu pierd timpul şi iau, deja, primele măsuri pentru a scoate clubul la liman. Conştienţi că nu-şi permit ca jucătorii să meargă la FIFA şi să=şi ceară plata salariilor până la finalul contractelor, acţiune care ar duce spre falimentul clubului, suporterii au început negocieri individuale cu străinii din Ştefan cel Mare.
 
Astfel, după ce Rene, Isma Lopez şi Borja Valle au plecat, fanii din Program DDB i-au convins pe venezueleanul Alexander Gonzalez şi senegalezul Abdoulaye Ba să accepte o sumă de bani în schimbul rezilierii contractelor. Suma vine din banii strânşi de Program DDB şi e menită să pună clubul la adăpost, pentru că cheltuielile ar fi mult mai mari dacă cei doi şi-ar cere drepturile la FIFA.
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Superliga

Ultimele articole Toate articolele