Ultima oră
Selecţionerul Irakului, glumeţ înaintea meciului cu Franţa. ”Am întrebat dacă putem juca cu trei portari” Selecţionerul Irakului, glumeţ înaintea meciului cu Franţa. ”Am întrebat dacă putem juca cu trei portari”
Noua Zeelandă - Egipt 1-3. ”Faraonii” fac un pas uriaş spre calificarea în şaisprezecimi Noua Zeelandă - Egipt 1-3. ”Faraonii” fac un pas uriaş spre calificarea în şaisprezecimi
Uruguay - Capul Verde 2-2. Încă un rezultat mare produs de africani Uruguay - Capul Verde 2-2. Încă un rezultat mare produs de africani
Belgia – Iran 0-0. Continuă seria rezultatelor neaşteptate! Ambii portari au prins o zi mare Belgia – Iran 0-0. Continuă seria rezultatelor neaşteptate! Ambii portari au prins o zi mare
Serena Williams îşi face revenirea la simplu! A primit un wild card pentru Wimbledon Serena Williams îşi face revenirea la simplu! A primit un wild card pentru Wimbledon
Zare Markovski e noul antrenor al echipei de baschet SCMU Craiova Zare Markovski e noul antrenor al echipei de baschet SCMU Craiova

Începe curăţenia de primăvară la Dinamo. Sunt anunţate plecări masive

Dinamo Publicat pe 20 apr 2021
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38229/20127744/1/dinamo-no.jpg

Ultimele rezultate negative i-a făcut pe conducătorii lui Dinamo să dea ultimatum jucătorilor. Aşa se face că fotbaliştii lui Duşan Uhrin au primit mesaje ferme, în care sunt ”ameninţaţi” că vor pleca de la echipă, în funcţie de randamentul pe care îl vor da în următoarele partide din play-out-ul din Casa Liga 1.

Potrivit GSP, jucătorii lui Dinamo au fost anunţaţi: ”cine mai doarme pe teren va fi exclus din lot!”, ”cine e preocupat să negocieze cu alte echipe, să rămână acasă!”, ”fără petreceri şi zile onomastice până la finalul campionatului!”.

Jucătorii pot spăla imaginea din ultimele runde azi. Dinamo Bucureşti şi UTA Arad se înfruntă în această seară, de la ora 21:30, în direct pe Look Sport+, în etapa a doua din play-out-ul Ligii 1. 'Câinii roşii' sunt afectaţi de grijile retrogradării mai mult decât de situaţia financiară a clubului. În schimb, arădenii vin în 'Groapă' cu un moral bun, reuşind să câştige două dintre ultimele trei meciuri.

Dinamo n-a mai câştigat în Liga 1 din 31 ianuarie, când învingea chiar UTA, la Arad, cu 1-0.

S-au strâns 11 meciuri la rând în Liga 1 fără victorie pentru ‘roş-albi’, care ocupă locul 14, loc de baraj pentru menţinerea în prima ligă.

Posibilul prim ”11” al lui Dinamo: Kongshavn - Sorescu, Bejan, Albentosa, St. Filip - Anton, Răuţă, Bani - Mihaiu, Nemec, Fabbrini.

 

 

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Dinamo

Ultimele articole Toate articolele