Ultima oră
LIVE TEXT | Anglia – Ghana, ASTĂZI, de la 23:00, pe PrimaSport.ro! Englezii pot bifa calificarea din grupe în această seară LIVE TEXT | Anglia – Ghana, ASTĂZI, de la 23:00, pe PrimaSport.ro! Englezii pot bifa calificarea din grupe în această seară
Cine l-a „ochit” pe noul transfer al FCSB-ului! Principalele calităţi ale lui Matheus Diniz Cine l-a „ochit” pe noul transfer al FCSB-ului! Principalele calităţi ale lui Matheus Diniz
Fostul selecţioner al României a dat verdictul! Ei sunt cei mai valoroşi jucători pe care i-a pregătit: ”Ca antrenor, nu judeci ca un spectator” Fostul selecţioner al României a dat verdictul! Ei sunt cei mai valoroşi jucători pe care i-a pregătit: ”Ca antrenor, nu judeci ca un spectator”
CFR Cluj i-a găsit înlocuitor lui Mihai Popa! Transferul este ca şi rezolvat: "Am închis" CFR Cluj i-a găsit înlocuitor lui Mihai Popa! Transferul este ca şi rezolvat: "Am închis"
Noi detalii despre accidentarea lui Raul Opruţ! Fundaşul lui Dinamo a anunţat când va reveni pe teren şi a dezvăluit prima impresie despre Nuno Campos Noi detalii despre accidentarea lui Raul Opruţ! Fundaşul lui Dinamo a anunţat când va reveni pe teren şi a dezvăluit prima impresie despre Nuno Campos
Ultimă oră! Universitatea Craiova îl transferă pe Ronaldo
Ultimă oră! Universitatea Craiova îl transferă pe Ronaldo

Ioan Andone, anunţ sumbru: "Dinamo va intra în insolvenţă!"

Superliga Publicat pe 26 nov 2020
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
//i0.1616.ro/media/581/3142/38109/19630835/1/andone.jpg


Unul dintre cele mai importante nume din istoria recentă a lui Dinamo, Ioan Andone e complet dezamăgit de situaţia în care a ajuns clubul său de suflet şi crede că singurul pas logic este intrarea în insolvenţă.
 
"Fălcosul" consideră că şi FRF are o parte din vină, pentru că a permis ca Dinamo să ajungă pe mâna lui Pablo Cortacero fără ca spaniolul şi oamenii din jurul său să dovedească înainte că pot manageria un club de un asemenea renume, şi anunţă vremuri cât se poate de rele în Ştefan cel Mare. Mai exact, fostul fundaş vorbeşte despre insolvenţă, fenomen cu care fanii câinilor roşii s-au mai confruntat şi în urmă cu cinci ani: ”Din păcate, Federaţia nu are o comisie care să analizeze investitorii care cumpără anumite cluburi de fotbal. Negoiţă a vândut clubul, mă mir că nu a cerut garanţie. Pe el nu îl mai interesa, el plătea salarii. Voia să se facă bugetul din transferuri, publicitate. Cei care au venit sunt nişte amatori. Se vede clar că nu au niciun plan.
 
Următorul pas? Dinamo va intra în insolvenţă. Nu se poate aşa ceva la nivelul unui asemenea club. Dacă va retrograda clubul, nu se va mai numi Dinamo. La ce se întâmplă acum, nu cred că se mai poate întâmpla ceva!”, a declarat Andone, la Realitatea Plus.
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Superliga

Ultimele articole Toate articolele