Ultima oră
”Era jucătorul pe afiş la meciul de deschidere. Cât l-am implorat!”. Caz incredibil în Superligă. Cum a putut să rateze fotbalistul din campionatul nostru Cupa Mondială | VIDEO EXCLUSIV
”Era jucătorul pe afiş la meciul de deschidere. Cât l-am implorat!”. Caz incredibil în Superligă. Cum a putut să rateze fotbalistul din campionatul nostru Cupa Mondială | VIDEO EXCLUSIV
”Lixandru are ofertă din SUA?”. MM Stoica a lămurit în direct situaţia fotbalistului de la FCSB | VIDEO EXCLUSIV ”Lixandru are ofertă din SUA?”. MM Stoica a lămurit în direct situaţia fotbalistului de la FCSB | VIDEO EXCLUSIV
”Nu-mi amintesc golurile pe care le-am marcat”. Messi, reacţie surprinzătoare după ce a scris istorie la CM ”Nu-mi amintesc golurile pe care le-am marcat”. Messi, reacţie surprinzătoare după ce a scris istorie la CM
Panduru şi MM, fără cuvinte după evoluţia lui Messi la CM: ”Să îl urmărească cineva, poate se urcă intr-o navă spaţială. Nu e de pe Pământ” | VIDEO EXCLUSIV Panduru şi MM, fără cuvinte după evoluţia lui Messi la CM: ”Să îl urmărească cineva, poate se urcă intr-o navă spaţială. Nu e de pe Pământ” | VIDEO EXCLUSIV
Lionel Messi este legendar! La aproape 39 de ani distruge recorduri la Cupa Mondială

Lionel Messi este legendar! La aproape 39 de ani distruge recorduri la Cupa Mondială
Argentina – Austria 2-0. Messi, dincolo de recorduri! Starul argentinian a devenit cel mai bun marcator din istoria Cupei Mondiale Argentina – Austria 2-0. Messi, dincolo de recorduri! Starul argentinian a devenit cel mai bun marcator din istoria Cupei Mondiale

Ionel Gane, mulţumit după egalul cu Sepsi. Primele informaţii despre accidentarea lui Nemec

Dinamo Publicat pe 14 feb 2021
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38229/19976453/1/gane.jpg

Tehnicianul Ionel Gane a declarat, sâmbătă seară, că ar fi “minunat” ca Dinamo să ia fără probleme licenţa, el precizând că este încrezător că se va ajunge la o înţelegere cu Cosmin Contra.

“Noi avem problemele noastre, m-aş bucura să le rezolvăm. Sunt de admirat cei din DDB pentru eforturile făcute. Ar fi minunat să luăm licenţa şi să nu avem probleme. Îl cunosc pe Cosmin Contra, cred că se va ajunge la o înţelegere, nu vrea să facă rău acestui club”, a spus Gane.

În ceea ce priveşte meciul cu Sepsi, terminat la egalitate, scor 0-0, el consideră că rezultatul este echitabil.

”Efortul nostru a fost maxim, am avut multe meciuri în ultimele zile. Rezultatul e echitabil, a fost un meci de luptă, cu o echipă bună. N-au fost multe ocazii, am avut şi noi o situaţie în a doua repriză. Nu ştiu de ce nu ne-ar ajuta acest punct. Sigur, aş fi preferat trei, pentru că am jucat acasă. Dar mai sunt meciuri. I-am zis arbitrului, la pauză, că au fost multe faulturi la Fabbrini. Până la urmă am luat eu cartonaş galben. Nemec? Sper că e doar o contractură, nu leziune musculară. Mi-a făcut semn că poate juca în continuare, înainte să-l schimb. Se întâmplă, mai ales în condiţiile astea grele, iar el dă totul pe teren”.

Dinamo a remizat, sâmbătă seară, pe teren propriu, scor 0-0, cu  Sepsi Sfântu Gheorghe, într-un meci din etapa a XXIII-a din Casa Liga I.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Dinamo

Ultimele articole Toate articolele