Ultima oră
Selecţionerul Capului Verde: ”Suntem o ţară mică, dar am demonstrat că nimic nu este imposibil” Selecţionerul Capului Verde: ”Suntem o ţară mică, dar am demonstrat că nimic nu este imposibil”
Joao Paulo, în extaz după calificarea Capului Verde în faza eliminatorie! Ce le-a transmis suporterilor FCSB-ului Joao Paulo, în extaz după calificarea Capului Verde în faza eliminatorie! Ce le-a transmis suporterilor FCSB-ului
David Kiki a rămas cu un mare regret după perioada petrecută la FCSB: „Sunt frustrat” David Kiki a rămas cu un mare regret după perioada petrecută la FCSB: „Sunt frustrat”
Transfer de Liga Campionilor! Universitatea Craiova a adus un atacant de la locul cinci din Portugalia Transfer de Liga Campionilor! Universitatea Craiova a adus un atacant de la locul cinci din Portugalia
Se cunosc 9 meciuri din şaisprezecimile Campionatului Mondial. Joao Paulo şi Capul Verde vor înfrunta Argentina Se cunosc 9 meciuri din şaisprezecimile Campionatului Mondial. Joao Paulo şi Capul Verde vor înfrunta Argentina
Decizie surprinzătoare cu privire la Lionel Messi. Ce se întâmplă cu starul Argentinei la meciul contra Iordaniei Decizie surprinzătoare cu privire la Lionel Messi. Ce se întâmplă cu starul Argentinei la meciul contra Iordaniei

Ionuţ Badea, mulţumit de joc, deşi a pierdut cu Universitatea Craiova.

FC Argeș Publicat de Daian Cutu pe 25 sep 2020
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38566/19492919/1/bad.jpg

Echipa Universitatea Craiova a învins, vineri seară, în deplasare, cu scorul de 2-1 (2-0), formaţia FC Argeş, într-un meci din etapa a cincea a Ligii I, meci transmis în direct pe Look Plus. Golurile învingătorilor au fost marcate de Cicâldău ‘9 şi Koljic ’15. Pentru FC Argeş a înscris Honciu ’88.

Tehnicianul piteştenilor, Ionuţ Badea a declarat că este mulţumit de jocul prestat de elevii săi, care şi-au creat mai multe ocazii, care însă nu au putut fi fructificate.

”Ne-au surprins pe zonele laterale, ei au venit cu centrări. Suferim, ne uităm doar după minge la aceste centrări, nu după adversari. Dar lăsând cele două situaţii, am jucat bine, chiar dacă am pierdut. Am jucat cu nerv, am avut ocazii pe care nu le-am fructificat. Au fost momente mult mai bune faţă de celelalte meciuri.

Ar trebui să însemne ceva pentru noi, ca grup, şi să construim pe asta. Golurile vin mereu ca o consecinţă a ceea ce faci. Fie că le dai, fie că le primeşti. Un meci pierdut azi, dar poate că meritam un egal”
, a spus Badea, la flash-interviu.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

FC Argeș

Ultimele articole Toate articolele