Ultima oră
După Messi şi Ronaldo, cine vine din spate?! Karamoko de la Dinamo a urmărit CM şi are două variante | EXCLUSIV După Messi şi Ronaldo, cine vine din spate?! Karamoko de la Dinamo a urmărit CM şi are două variante | EXCLUSIV
Albert Stahl a revenit în Superliga şi a fost prezentat oficial! Albert Stahl a revenit în Superliga şi a fost prezentat oficial!
Explicaţiile lui Bergodi, după ce U Cluj s-a făcut de râs cu o echipă U19: ”Joacă la Barcelona!”

Explicaţiile lui Bergodi, după ce U Cluj s-a făcut de râs cu o echipă U19: ”Joacă la Barcelona!”
Accidentat, Nico Schlotterbeck ratează restul turneului final Accidentat, Nico Schlotterbeck ratează restul turneului final
LIVE TEXT | Argentina – Austria 1-0. Messi devine cel mai mare marcator din istoria Cupei Mondiale LIVE TEXT | Argentina – Austria 1-0. Messi devine cel mai mare marcator din istoria Cupei Mondiale
Giovanni Malago, noul preşedinte al Federaţiei Italiene de Fotbal Giovanni Malago, noul preşedinte al Federaţiei Italiene de Fotbal

Jerry Gane: "Trebuie să ne fie ruşine. Un meci de coşmar!". Ce a spus despre demisie

Superliga Publicat pe 26 feb 2021
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
//i0.1616.ro/media/581/3142/38109/20017737/1/gane.jpg
I

onel Gane, antrenorul lui Dinamo la cea mai dură înfrângere pe teren propriu în istorie, 0-5 cu Viitorul, nu se gândeşte la demisie, deşi echipa sa nu a marcat de 530 deminute în Casa Liga 1.
 
La finalul celor 90 de minute de tristă amintire cu Viitorul, Gane a catalogat meciul drept unul "de coşmar", dar a evitat răspunsul când a fost întrebat despre posibilitatea de a renunţa la postul de antrenor:
 
"Trebuie să ne fie ruşine, a fost un meci de coşmar. E greu să revii după 3-0 la pauză, e un meci de coşmar, de uitat. Ofensiv punem puţine probleme, defensiv stăm prost. E un moment delicat, venim după cinci meciuri în care am luat un singur punct. Am avut o discuţie cu ei în vestiar, o să vedem....E o umilinţă, trebuie să ne fie ruşine. Am fost uniţi când erau probleme mai mari. Suporterii au făcut eforturi fantastice, dar nu am arătat bine deloc. Nu eu decid (n. red - întrebat despre demisie), vom avea o discuţie. Eu am spus că rămân cât se poate, vom vedea. Suferim mult, nu reuşim să dăm gol, avem puţine ocazii şi primim goluri. Luăm goluri la corner, pierdem marcajul, când adversarul are 2, 3-0 e deja grav. Trebuie să revenim, urmează meciu de Cupă decisiv pentru calificarea în semifinale". a declarat Gane, la finalul meciului.
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Superliga

Ultimele articole Toate articolele