Ultima oră
Valentin Lazăr, revenire de senzaţie! Fostul mijlocaş de la Dinamo a bătut palma cu o echipă din România: "Împreună continuăm poveste începută cu ani în urmă" Valentin Lazăr, revenire de senzaţie! Fostul mijlocaş de la Dinamo a bătut palma cu o echipă din România: "Împreună continuăm poveste începută cu ani în urmă"
Jose Mourinho a izbucnit când a fost întrebat despre Cupa Mondială: ”Vreţi adevărul? Să piardă” Jose Mourinho a izbucnit când a fost întrebat despre Cupa Mondială: ”Vreţi adevărul? Să piardă”
Gata şi cu revenirea lui Mamadou Thiam la "U" Cluj! Ardelenii au făcut anunţul oficial Gata şi cu revenirea lui Mamadou Thiam la "U" Cluj! Ardelenii au făcut anunţul oficial
Handbal masculin | Dinamo şi-a aflat adversarele în grupele Ligii Campionilor
Handbal masculin | Dinamo şi-a aflat adversarele în grupele Ligii Campionilor
Oficial! Rapid l-a prezentat pe fostul dinamovist: ”Va avea un rol cheie” Oficial! Rapid l-a prezentat pe fostul dinamovist: ”Va avea un rol cheie”
Dorit de Rapid, Sheriff Sinyan a luat decizia finală! Pleacă de la CFR Cluj şi semnează: "Sume pe care nu putem să le oferim" Dorit de Rapid, Sheriff Sinyan a luat decizia finală! Pleacă de la CFR Cluj şi semnează: "Sume pe care nu putem să le oferim"

La ce meci s-a uitat? Cătălin Anghel surprinde după Argeş – Viitorul 1-0: ”Am controlat jocul în totalitate”

FC Argeș Publicat pe 12 feb 2021
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38566/19973916/1/catalin-anghel-i-a-dat-raspunsul-lui-gigi-becali.jpg

Cătălin Anghel, antrenorul secund de la Viitorul Constanţa, a surprins la finalul înfrângerii echipei sale cu FC Argeş. Tehnicianul este de părere că rezultatul este unul nemeritat şi că echipa sa a controlat meciul în totalitate, deşi dobrogenii au arătat extrem de şters de-a lungul partidei.

Anghel s-a arătat deranjat doar de faptul că echipa sa nu a avut o reacţie rapidă după ce a încasat golul decisiv de la FC Argeş. Secundul lui Redinic a recunoscut că Viitorul trece printr-o criză, însă în viziunea sa o victorie ar descătuşa lucurile.

”O înfrângere nemeritată pentru că am controlat jocul în totalitate. Nu s-a pus problema de asta. Aceleaşi greşeli impardonabile din care luăm gol fără ca adversarul să ne pună probleme. Este o situaţie grea, ceea ce m-a deranjat este că nu am avut o reacţie după ce am luat gol. Echipa trece printr-o criză, însă cred că putem împreună să trecem peste. Nu suntem prima echipă care trece printr-o criză. Avem nevoie de o victorie care să ne descătuşeze.”, a declarat Cătălin Anghel, secundul lui Mircea Rednic, la finalul meciului.

FC Argeş a învins, vineri seară, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, FC Viitorul, într-un meci din etapa a XXIII-a, din Casa Liga 1.
Golul a fost marcat de Turda, în minutul 71.

FC Argeş: Greab – De Jonghe, Turda, Maric, Muşat – Meza Colli, I. Şerban – Barbu (De Lucas ’65), Palic, Dumitru (Grecu ‘90+3)– Malele (Mediop ’73).

FC Viitorul: Cojocaru – Benzar (Dussaut ’46), Mladen, Dobrosavlevici, Boboc – Matei (Andronache ’83), Artean, Ciobanu – Grădinaru (Măţan ’83), Ganea (Sabala ‘78), Jo Santos.

Cartonaş galben: Melele ’54.

Arbitri: Sebastian Colţescu – Vasile Marinescu, Adrian Popescu – George Cătălin Găman.

Observator: Augustus Constantin.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

FC Argeș

Ultimele articole Toate articolele