Ultima oră
 Sezonul 2026-2027 debutează cu Supercupa României. S-a tras la sorţi şi programul etapelor Ligii Naţionale Sezonul 2026-2027 debutează cu Supercupa României. S-a tras la sorţi şi programul etapelor Ligii Naţionale
Editorial Vlad Măcicăşan | Aici nu este vorba de fotbal. E mai mult decât atât Editorial Vlad Măcicăşan | Aici nu este vorba de fotbal. E mai mult decât atât
Situaţie incredibilă în cazul lui Anderson Ceara: "Doctorul nu înţelegere cum poate juca fotbal!" Situaţie incredibilă în cazul lui Anderson Ceara: "Doctorul nu înţelegere cum poate juca fotbal!"
Ultima oră! Zeljko Kopic, favorit să preia o echipă cu 30 de trofee în palmares

Ultima oră! Zeljko Kopic, favorit să preia o echipă cu 30 de trofee în palmares
Echipa din Superligă care l-a dorit pe Ronny Labonne înainte de FCSB: ”M-am accidentat chiar înainte de a semna contractul” Echipa din Superligă care l-a dorit pe Ronny Labonne înainte de FCSB: ”M-am accidentat chiar înainte de a semna contractul”
Mai stai, Messi! Nu ne lăsa! Mai stai puţin pentru copilul din mine | Editorial Răzvan Dragomirescu Mai stai, Messi! Nu ne lăsa! Mai stai puţin pentru copilul din mine | Editorial Răzvan Dragomirescu

La vremuri grele, tot ei! Fanii lui Dinamo au trimis un milion de lei în conturile clubului. La ce vor fi folosiţi banii

Superliga Publicat pe 17 dec 2020
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
//i0.1616.ro/media/581/3142/38109/19736865/1/ddb-fani.jpg
 
În cel mai greu moment din istoria lui Dinamo, fanii din Ştefan cel Mare fac un nou pas mare în faţă şi anunţă că joi au virat în conturile clubului suma de un milion de lei, echivalentul a aproximativ 210.000 de euro.
 
Cu Pablo Cortacero transformat rapd într-o pată neagră pe istoria echipei din Şoseaua Ştefan cel Mare, fanii din Programul DDB sunt nevoiţi să plătească din nou salariile jucătorilor şi oamenilor din staff-ul tehnic. Au trimis către club un milion de lei, sumă cu care se asigură că dinamoviştii vor avea parte, totuşi, de sărbători normale:
 
"RESPECT inclusiv prin TRANSFER BANCAR. Astăzi, joi, 17 decembrie, DDB va vira în contul clubului Dinamo 1.000.000 RON.
 
Transferul vine în urma votului exprimat săptămâna trecută pe platforma DDB, în care membrii cotizanţi au aprobat propunerea cu o majoritate covârşitoare. Banii vor fi viraţi cu titlu de împrumut, iar acesta va fi garantat din drepturi TV. De ce această opţiune!? Pentru că nu ne putem permite să lăsăm nici măcar 1 Leu pe mâna celor care sunt majoritari acum la Dinamo. Banii vor fi folosiţi pentru plata salariilor jucătorilor şi staff-ului.
 
După cum ştiţi, spaniolii nu au acceptat propunerea DDB, “bani VS acţiuni”, propunere postată inclusiv pe această pagină, la momentul respectiv. Având în vedere situaţia în care a fost adus clubul, de către un acţionar majoritar iresponsabil, a căzut în sarcina noastră ca Dinamo să îşi respecte angajamentele către cei care trudesc pentru el", au trasnmis fanii înaintea meciului cu CFR Cluj, programat de la ora 20:30, live pe Look Sport+.
 
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Superliga

Ultimele articole Toate articolele