
În cel mai greu moment din istoria lui Dinamo, fanii din Ştefan cel Mare fac un nou pas mare în faţă şi anunţă că joi au virat în conturile clubului suma de un milion de lei, echivalentul a aproximativ 210.000 de euro.
Citește și
Cu Pablo Cortacero transformat rapd într-o pată neagră pe istoria echipei din Şoseaua Ştefan cel Mare, fanii din Programul DDB sunt nevoiţi să plătească din nou salariile jucătorilor şi oamenilor din staff-ul tehnic. Au trimis către club un milion de lei, sumă cu care se asigură că dinamoviştii vor avea parte, totuşi, de sărbători normale:
"RESPECT inclusiv prin TRANSFER BANCAR. Astăzi, joi, 17 decembrie, DDB va vira în contul clubului Dinamo 1.000.000 RON.
Transferul vine în urma votului exprimat săptămâna trecută pe platforma DDB, în care membrii cotizanţi au aprobat propunerea cu o majoritate covârşitoare. Banii vor fi viraţi cu titlu de împrumut, iar acesta va fi garantat din drepturi TV. De ce această opţiune!? Pentru că nu ne putem permite să lăsăm nici măcar 1 Leu pe mâna celor care sunt majoritari acum la Dinamo. Banii vor fi folosiţi pentru plata salariilor jucătorilor şi staff-ului.
După cum ştiţi, spaniolii nu au acceptat propunerea DDB, “bani VS acţiuni”, propunere postată inclusiv pe această pagină, la momentul respectiv. Având în vedere situaţia în care a fost adus clubul, de către un acţionar majoritar iresponsabil, a căzut în sarcina noastră ca Dinamo să îşi respecte angajamentele către cei care trudesc pentru el", au trasnmis fanii înaintea meciului cu CFR Cluj, programat de la ora 20:30, live pe Look Sport+.
