Ultima oră
Doku revine la Cupa Mondială după naşterea primului său copil
Doku revine la Cupa Mondială după naşterea primului său copil
”Era jucătorul pe afiş la meciul de deschidere. Cât l-am implorat!”. Caz incredibil în Superligă. Cum a putut să rateze fotbalistul din campionatul nostru Cupa Mondială | VIDEO EXCLUSIV
”Era jucătorul pe afiş la meciul de deschidere. Cât l-am implorat!”. Caz incredibil în Superligă. Cum a putut să rateze fotbalistul din campionatul nostru Cupa Mondială | VIDEO EXCLUSIV
”Lixandru are ofertă din SUA?”. MM Stoica a lămurit în direct situaţia fotbalistului de la FCSB | VIDEO EXCLUSIV ”Lixandru are ofertă din SUA?”. MM Stoica a lămurit în direct situaţia fotbalistului de la FCSB | VIDEO EXCLUSIV
”Nu-mi amintesc golurile pe care le-am marcat”. Messi, reacţie surprinzătoare după ce a scris istorie la CM ”Nu-mi amintesc golurile pe care le-am marcat”. Messi, reacţie surprinzătoare după ce a scris istorie la CM
Panduru şi MM, fără cuvinte după evoluţia lui Messi la CM: ”Să îl urmărească cineva, poate se urcă intr-o navă spaţială. Nu e de pe Pământ” | VIDEO EXCLUSIV Panduru şi MM, fără cuvinte după evoluţia lui Messi la CM: ”Să îl urmărească cineva, poate se urcă intr-o navă spaţială. Nu e de pe Pământ” | VIDEO EXCLUSIV
Lionel Messi este legendar! La aproape 39 de ani distruge recorduri la Cupa Mondială

Lionel Messi este legendar! La aproape 39 de ani distruge recorduri la Cupa Mondială

Leo Grozavu vede partea plină a paharului după egalul cu Dinamo: ”Am pierdut doar de trei ori în acest campionat”

Dinamo Publicat pe 14 feb 2021
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38229/19976411/2/rps3065.jpg

Leo Grozavu, tehnicianul formaţiei Sepsi Sfântu Gheorghe, se consideră mulţumit după ce echipa sa a reuşit doar o remiză în Ştefan cel Mare, cu Dinamo. Antrenorul a punctat asupra faptului că Sepsi a încasat în ultimele cinci meciuri zece goluri, iar de data aceasta covăsnenii au plecat fără ca defensiva lor să fie străpunsă.

Grozavu ţine cont şi de faptul că lotul său a fost grav afectat, din punct de vedere numeric, de coronavirus, motiv pentru care nu putea să aibă pretenţii mai mari de la fotbaliştii săi.

”După ce am primit în ultimele cinci partide zece goluri, astăzi pe un teren foarte greu cu o echipă bună, am reuşit să imaculăm tabela la goluri primite, ceea ce era foarte important. Ne-am creat foarte multe situaţii, din păcate şi starea terenului şi lipsa noastră de inspiraţie din faţa porţii au făcut să nu marcăm.

Am pierdut doar de trei ori în acest campionat. E adevărat, avem multe egaluri, dar la ultimele egaluri era foarte greu să putem spera la mai mult, atât timp cât am avut 20 de jucători bolnavi.”, a declarat Leo Grozavu, la finalul meciului cu dintre Dinamo şi Sepsi.

Dinamo a remizat, sâmbătă seară, pe teren propriu, scor 0-0, cu echipa Sepsi Sfântu Gheorghe, într-un meci din etapa a XXIII-a a Ligii I.

Au evoluat următoarele echipe:

Dinamo: Eşanu – Sorescu, Puljic, Grigore, Filip – Bani (Nepomuceno ’63), Anton, Achim (Răuţă ’82), Fabbrini – Gueye, Nemec (Morsay ’79). Antrenor: Ionel Gane.

Sepsi Sfântu Gheorghe: Niczuly – Deligiannidis, Ninaj, Mitrea, Ştefănescu – Bouhenna, Vaşvari (Gonzalez ’80), Aganovic (Csiszer ’90) – Golofca, Safranko (L. Fulop ’80), Tamas (Purece ’59). Antrenor: Leo Grozavu.

Cartonaşe galbene: Achim ’30, Grigore ‘53.

Arbitri: Andrei Chivulete - George Neacşu, Andrei Constantinescu - Iulian Dima.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Dinamo

Ultimele articole Toate articolele