
Doctorul lui Dinamo, Liviu Bătineanu, şi fizioterapeuţii Claudiu Bătineanu şi Dani Covaciu vor părăsi tabăra ”câinilor roşii” după meciul de astăzi (n.r.- vineri), din campionat, contra Voluntariului.
Gazeta Sporturilor scrie că directorul general Alex Couto i-a chemat astăzi pe cei doi fizioterapeuţi români pentru a le reproşa că nu îşi fac treaba bine.
Citește și
”Bine că lucrează cum trebuie ceilalţi doi fizioterapeuţi spanioli aduşi pe pile şi plătiţi la zi cu salarii de mii de euro! Iar românii neplătiţi care au 3.000 de lei pe lună şi şcoala făcută la zi nu ştiu să-şi facă aşa cum trebuie meseria.”, au reacţionat ironic dinamoviştii din echipă, conform sursei citate.
În şedinţa respectivă lui Claudiu Bătineanu şi Dani Covaciu li s-a cerut să lucreze şi fără salariu, iar cei doi nu au acceptat. În semn de solidaritate, medicul Liviu Bătineanu (n.r – tatăl lui Claudiu Bătineanu) şi-a înaintat şi el demisia, fiind, de asemenea, neplătit de luni bune.
