Ultima oră
E gata! Ionuţ Gurău a fost prezentat la o echipă din Superligă

E gata! Ionuţ Gurău a fost prezentat la o echipă din Superligă
Fotbalistul pe care fanii îl aşteptau a fost din nou împrumutat de Dinamo: „Ne bucurăm că am ajuns la un acord” Fotbalistul pe care fanii îl aşteptau a fost din nou împrumutat de Dinamo: „Ne bucurăm că am ajuns la un acord”
Probleme mari la FCSB! ”Sfătuitorul” lui Becali nu şi-a prelungit contractul şi nu pleacă în cantonament cu echipa

Probleme mari la FCSB! ”Sfătuitorul” lui Becali nu şi-a prelungit contractul şi nu pleacă în cantonament cu echipa
Gigi Becali s-a decis între Matei Popa şi Târnovanu! Cine va apăra poarta FCSB-ului în noul sezon Gigi Becali s-a decis între Matei Popa şi Târnovanu! Cine va apăra poarta FCSB-ului în noul sezon
Răzvan Lucescu a retrăit anii la PAOK! Primele cuvinte ale antrenorului român după ce a plecat de la formaţia din Salonic Răzvan Lucescu a retrăit anii la PAOK! Primele cuvinte ale antrenorului român după ce a plecat de la formaţia din Salonic
Este oficial! Lovitură dată pe piaţa transferurilor de Farul Constanţa Este oficial! Lovitură dată pe piaţa transferurilor de Farul Constanţa

"Mă pregătesc să părăsesc Bucureştiul". Încă două plecări de la Dinamo! Rene anunţă şi "exodul" celor două vedete din Ştefan cel Mare

Superliga Publicat pe 17 dec 2020
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
 
 
 
 
//i0.1616.ro/media/581/3142/38109/19736599/2/abd.jpg

 
Fundaşul central senegalez Abdoulaye Ba e al doilea jucător care pleacă de la Dinamo în această săptămână, după fundaşul dreapta Alexander Gonzalez. Lor li se va alătura portarul Rene Hinojo, care anunţă că sunt şanse infime ca vedetele Aleix Garcia şi Juan Camara să mai stea în Ştefan cel Mare.
 
Situaţiile lui Ba şi Rene sunt cât se poate de clare. Lăsaţi cu ochii în soare, au decis că e momentul să plece. Iar goalkeeper-ul nu i-a făcut deloc o imagine bună lui Dinamo: "Acum fac actele şi mă pregătesc să părăsesc Bucureştiul. Din punct de vedere sportiv, m-am distanţat de Dinamo pentru că am făcut o plângere pentru a-mi cere salariile. Cei de acolo au 15 zile la dispoziţie pentru am plăti restanţele. Dacă nu, contractul încetează. E greu de spus ce se va întâmpla. Nu ştiu cât poate dura. Am vrut să mă despart de club ca să pot semna cu altă echipă în această iarnă.
 
Cei de la Dinamo nu ne-au plătit din prima zi. Nu am primit niciun salariu pe parcursul celor trei luni în care am fost aici. Mai mult, fotbaliştii au plătit bucătarii. Sunt foarte dezamăgit. Mi-au vândut un proiect cu aspiraţii de a juca în Europa. În afară de problemele cu banii, a trebuit să ne antrenăm în condiţii deplorabile. Ca să vă dau un exemplu, nu aveam nici medic în timpul antrenamentelor. Conducătorii au vrut să consolideze echipa cu jucători spanioli cu experienţă. Dar sunt foarte dezamăgit de ei. Am lăsat totul ca să vin aici, pentru proiectul lor ambiţios", a declarat Rene, în presa din Spania.
 
Întrebat despre situaţiile lui Aleix Garcia şi Juan Camara, nume interesante şi pentru jurnaliştii spanioli, Rene a transmis că se aşteaptă ca şi ei să plece: "Cunosc situaţia lui Aleix Garcia. Nu ştiu dacă a făcut actele pentru a-şi cere salariile sau mai aşteaptă câteva zile. Situaţia lui Camara e diferită pentru că el este împrumutat. Nu pot garanta că se întoarce la clubul din Polonia (n.red - Jagiellonia ) dar aş paria că va părăsi Bucureştiul", a mai punctat goalkeeper-ul.
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Superliga

Ultimele articole Toate articolele