
La începutul săptămânii următoare, fotbaliştii lui Dinamo vor încasa primul salariu. Nu este o altă promisiune neonorată de Pablo Cortacero, de data aceasta chiar va deveni realitate.
Gazeta Sporturilor scrie că fanii-acţionari din DDB s-au hotărât să livreze în conturile clubului suma de 1.000.000 lei, adică 205.000 de euro. Banii din următoarea tranşă din drepturi TV vor reprezenta garanţia investiţiei.
Citește și
Vestea a picat cum nu se putea mai bine pentru fotbaliştii lui Dinamo, care vor putea pregăti ceva mai liniştiţi ultimul meci al anului, deplasarea de la Academica Clinceni, de duminică. Meciul va începe la ora 21:00 şi va fi transmis de Look Sport+.
