Ultima oră
Raţa devenită mascota Mexicului a fost primită de preşedinta Claudia Sheinbaum Raţa devenită mascota Mexicului a fost primită de preşedinta Claudia Sheinbaum
Norvegia - Senegal 3-2. ”Dubla” lui Haaland îi duce pe scandinavi în fazele eliminatorii Norvegia - Senegal 3-2. ”Dubla” lui Haaland îi duce pe scandinavi în fazele eliminatorii
Franţa - Irak, suspendat din cauza furturnii! Suporterii au fost scoşi din stadion Franţa - Irak, suspendat din cauza furturnii! Suporterii au fost scoşi din stadion
Franţa - Irak 3-0. Meciul, întrerupt două ore din cauza vremii Franţa - Irak 3-0. Meciul, întrerupt două ore din cauza vremii
Doku revine la Cupa Mondială după naşterea primului său copil
Doku revine la Cupa Mondială după naşterea primului său copil
”Era jucătorul pe afiş la meciul de deschidere. Cât l-am implorat!”. Caz incredibil în Superligă. Cum a putut să rateze fotbalistul din campionatul nostru Cupa Mondială | VIDEO EXCLUSIV
”Era jucătorul pe afiş la meciul de deschidere. Cât l-am implorat!”. Caz incredibil în Superligă. Cum a putut să rateze fotbalistul din campionatul nostru Cupa Mondială | VIDEO EXCLUSIV

„Majoritatea iubitorilor de fotbal din România sunt atraşi de rezultate, nu de iubirea necondiţionată faţă de o echipă”! Mihai Stoica critică asistenţa de la meciurile FCSB-ului după începutul play-out-ului | VIDEO EXCLUSIV

Superliga Publicat de Marius Ivaşcu pe 20 mar 2026
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

Mihai Stoica, preşedintele Consiliului de Administraţie de la FCSB, a comentat situaţia echipai sale înainte de meciul cu UTA Arad.

 

 

 

 

FCSB a primit vizita celor de la UTA Arad în a doua etapă a play-out-ului din SuperLigă. Cele două formaţii s-au confruntat pentru prima poziţie, fiind echipele aflate pe primele două locuri înainte de startul rundei.

Mihai Stoica a intrat în direct de pe teren în timpul emisiunii Fotbal Show. Oficialul „roş-albaştrilor” a dezvăluit că jucătorii săi încă se confruntă cu probleme de sănătate.

De asemenea, Mihai Stoica s-a plâns de interesul scăzut al suporterilor pentru meciurile din fotbalul românesc.

„Se tuşeşte grav în clădirea unde sunt dormitoarele. Şi tuşiţi. Trebuie să facem ceva azi, că după situaţia începe să devină delicată, dacă ne gândeam vreodată că poate exista ceva şi mai delicat decât să joci în play-out, uite că se poate şi mai rău.

După o etapă e prematur să spui cu cine te lupţi pentru primul loc.

Suntem dezamăgiţi în continuare, dar măcar pe durata meciului fotbaliştii trebuie să uite situaţia în care ne aflăm şi să se gândească că orice meci de acum e important pentru obţinerea barajului şi câştigarea lui. Ar fi o contraperformanţă care ar lăsa urmări mari dacă nu jucăm în cupele europene pentru prima dată după 23 de ani.

„Majoritatea iubitorilor de fotbal din România sunt atraşi de rezultate”

Vor fi mai puţini spectatori decât la meciul cu Metaloglobus. În loc de 7.500 vor fi probabil 5.000. Nu mă aşteptam să fie mai mulţi, este o oră cu care suporterii noştri nu sunt obişnuiţi. E vineri, ora 7, iar cu traficul din Bucureşti, dacă lucrezi, e imposibil să mai ajungi la meci.

Majoritatea iubitorilor de fotbal din România sunt atraşi de rezultate, nu neapărat de iubirea necondiţionată faţă de o echipă sau alta. Asta e realitatea. Românul nu are o cultură de a veni la stadion”, a declarat Mihai Stoica pentru Prima Sport.

 

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Superliga

Ultimele articole Toate articolele