Ultima oră
S-a aflat echipa pentru care Edi Iordănescu a refuzat-o pe CFR Cluj. Fostul selecţioner e pregătit să revină pe bancă

S-a aflat echipa pentru care Edi Iordănescu a refuzat-o pe CFR Cluj. Fostul selecţioner e pregătit să revină pe bancă
Răsturnare de situaţie: Alexandru Băluţă refuză Poli Timişoara şi semnează cu o contracandidată la promovarea în Superliga!

Răsturnare de situaţie: Alexandru Băluţă refuză Poli Timişoara şi semnează cu o contracandidată la promovarea în Superliga!
Felice Piccolo a devenit impresar după ce s-a lăsat de fotbal: "Aveţi jucători în România care ar face faţă în Serie A!" | EXCLUSIV Felice Piccolo a devenit impresar după ce s-a lăsat de fotbal: "Aveţi jucători în România care ar face faţă în Serie A!" | EXCLUSIV
Selecţionerul Irakului, glumeţ înaintea meciului cu Franţa. ”Am întrebat dacă putem juca cu trei portari” Selecţionerul Irakului, glumeţ înaintea meciului cu Franţa. ”Am întrebat dacă putem juca cu trei portari”
Noua Zeelandă - Egipt 1-3. ”Faraonii” fac un pas uriaş spre calificarea în şaisprezecimi Noua Zeelandă - Egipt 1-3. ”Faraonii” fac un pas uriaş spre calificarea în şaisprezecimi
Uruguay - Capul Verde 2-2. Încă un rezultat mare produs de africani Uruguay - Capul Verde 2-2. Încă un rezultat mare produs de africani

Managerul lui Dinamo e atacat dur: "Acest popă de Tanacu a adus jucători de toată jena, zero absolut!"

Superliga Publicat pe 10 apr 2021
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
//i0.1616.ro/media/581/3142/38109/20108835/1/mario-nicolae.jpg


Situaţia groaznică de la Dinamo, ajunsă pe loc de baraj şi ameninţată cu retrogradarea, e pusă de Cornel Dinu (72 de ani) şi pe seama transferurilor proaste făcute de Marius Nicolae, managerul din Ştefan cel Mare. Vineri seară, după 1-3 cu Academica Clinceni pe teren propriu, fostul mare fotbalist din Ştefan cel Mare l-a atacat abrupt pe conducător.
 
Dinu îi reproşează lui Nicolae că nu face altceva decât să transfere jucători modeşti pentru a încasa comisioane de pe urma lor, dar şi că-şi bate joc de fanii lui Dinamo: 
 
"Este inadmisibil să se ocupe Marius Nicolae de manageriatul sportiv, iar Marius Niculae să privească la televizor dezastrul. Acest popă de Tanacu a adus jucători de toată jena, zero absolut! Morsa Morsay e inexistentă, Akpala alpaca de e râsu’-plânsu’, iar Nepomuceno «nepotriviteno» ăsta nu putea decât să meargă pe teren şi la Petrolul acum câţiva an. Chiar şi portarul ăsta cu nume de nepronunţat (n.r- Kongshavn)... Au tras ăia de la CFR Cluj în el etapa trecută, n-a apărat el. S-a văzut acum că nu ştie nici să se plaseze la cornere. E o păcăleală şi el. Sunt nenorociri de aşa-zişi fotbalişti care n-au nimic comun cu fotbalul.
 
Decât să aducă jucători nejucători ca panaramele astea şi să vâneze procente la transferurile astea catastrofale care n-au nimic comun cu fotbalul de performanţă şi fac de ruşine ce a mai rămas din Dinamo, credinciosul necredincios de la Tanacu trebuia să se mulţumească cu cutia milei, reprezentată de salariu.
 
Am impresia că cineva îşi bate joc de miile de suporteri care au dat şi dau bani să salveze financiar echipa şi această adunătură de aşa-zişi fotbalişti este incapabilă să se salveze sportiv", a spus legenda lui Dinamo, pentru Fanatik.
 
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Superliga

Ultimele articole Toate articolele