Ultima oră
FCSB s-a reunit luni dimineaţă! Cinci jucători absenţi, Creţu a fost întâmpinat cu steagul Concordiei Chiajna FCSB s-a reunit luni dimineaţă! Cinci jucători absenţi, Creţu a fost întâmpinat cu steagul Concordiei Chiajna
Lovitură pentru Daniel Pancu! Rapidul îşi poate pierde vedeta

Lovitură pentru Daniel Pancu! Rapidul îşi poate pierde vedeta
Alvaro Pereira, jucătorul vândut de CFR cu 6,5 milioane de euro, este aproape de revenirea în fotbal! Alvaro Pereira, jucătorul vândut de CFR cu 6,5 milioane de euro, este aproape de revenirea în fotbal!
S-a aflat echipa pentru care Edi Iordănescu a refuzat-o pe CFR Cluj. Fostul selecţioner e pregătit să revină pe bancă

S-a aflat echipa pentru care Edi Iordănescu a refuzat-o pe CFR Cluj. Fostul selecţioner e pregătit să revină pe bancă
Răsturnare de situaţie: Alexandru Băluţă refuză Poli Timişoara şi semnează cu o contracandidată la promovarea în Superliga!

Răsturnare de situaţie: Alexandru Băluţă refuză Poli Timişoara şi semnează cu o contracandidată la promovarea în Superliga!
Felice Piccolo a devenit impresar după ce s-a lăsat de fotbal: "Aveţi jucători în România care ar face faţă în Serie A!" | EXCLUSIV Felice Piccolo a devenit impresar după ce s-a lăsat de fotbal: "Aveţi jucători în România care ar face faţă în Serie A!" | EXCLUSIV

Marian Iancu, previziune horror pentru Rapid! ”Noroc cu Petrolul şi Sepsi. Ce chin şi groază îi aşteaptă”

Rapid Publicat de Prima Sport pe 23 feb 2025
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

Rapid are un parcurs excelent în acest an şi cu 3 etape rămase de disputat din sezonul regular, trupa pregătiă de Marius Şumudică este la un pas de play-off.

 

 

//i0.1616.ro/media/581/3142/38244/21943295/1/rapid-bucuresti-unirea-slobozia-superliga-superbet-4-02-2025-2.jpg

În 2025, Rapid are un bilanţ de 4 victorii, un rezultat de egaltiate şi o înfrângere, clasându-se pe locul 6, cu 42 de puncte acumulate după 27 de runde. Pentru a fi siguri de calificarea matematică în play-off-ul Superligii, giuleştenii au nevoie de victorie cu Farul, iar Sepsi să nu bată pe UTA.

Cu toate că Rapidul merge din ce în ce mai bine, Marian Iancu e convins că echipa pregătită de Marius Şumudică va avea viaţă grea în play-off, având în vedere forma extraordinară pe care o au adversarele.

”Noul venit la Craiova, atacantul brazilian Safira marchează din pasa lui Mora, jucător din Costa Rica! Şi ce gol! Ce execuţie! Playa Copacabana! Bairam şi Matriţa înscriu si ei frecvent pentru olteni! Noul venit la U Cluj, Fabry, marchează ca şi Blanuţă! Munteanu la CFR Cluj şi Bârligea pentru FCSB înscriu pe bandă rulantă.

Evident, s-au dat saci de bani pentru ei  Mai mult, campioana îl inventează pe Gheorghita şi rezolvă calificarea cu PAOK. Dinamo stă în Politic şi Selmani, cu randamente bune. Pentru Rapid marchează Rrahmani, dar în Champion League! Că l-au vândut. Boupendza costa mult şi era nervos cu nervii.

Noroc cu Petrolul şi Sepşi că patineaza şi nu ajung în play-off, că altfel jucam la “matineul“ campionatului, în play-out. Adunăm în Giuleşti ce rămâne de pe la alţii sau ce nu are loc pe la frăţii de tată, cei “mari“ , şi ne rugăm să mai poată să tragă fiecare dintre ei, să ne ajute şi să ne scoată din când în când! Măcar atât.

Mă uit cu teamă şi speranţa la Koljic şi la Ankeye şi mă apucă frustrarea la gândul că patronul Rapidului e un bun om de afaceri şi atât. Mă întreb câte cluburi o să mai cumpere ca să-l poată concura pe Becali?! Rapid cu patru sau cinci milioane investiţi inteligent în iarna în super-atacanţi, din banii aruncaţi în peninsulă, era campioană anul ăsta.

Făcea eventul! Lua şi cupa. Era perla coroanei, nu ruda săracă la masa austera a familiei! Mă gândesc ce chin şi groază ne aşteaptă în play-off. Speranţa rămâne în suporteri, Sumudică şi în Dumnezeu cu mila lui infinită să compenseze ceea ce ne lipseşte. 

Acum ceva timp, nu mult, Copos, patronul de atunci al Rapidului era egalul lui Becali, patronul campioanei FCSB/Steaua la acel moment. Jucau ambele cluburi în sferturile Cupei UEFA iar în Giuleşti soseau Cupe şi Campionate. Să nu uităm.

Eu ştiu ce putere avea pe atunci Rapidul ! În anul 2007 la Timişoara, în fata a 40000 de fani ai Politehnicii Timişoara, echipă pe care o conduceam la acea oră, am pierdut finala Cupei României în favoarea Rapidului. Cu un ochi am plâns şi cu celălalt m-am bucurat. Adevăruri care ne dor”, a declarat Marian Iancu pentru Orange Sport

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Rapid

Ultimele articole Toate articolele