Ultima oră
„Legendă”, „Zeu”, „Incredibil”: reacţiile presei internaţionale după recordul lui Lionel Messi la Cupa Mondială „Legendă”, „Zeu”, „Incredibil”: reacţiile presei internaţionale după recordul lui Lionel Messi la Cupa Mondială
”U” Cluj pregăteşte transferul anului. Două cluburi importante din Vest au intrat în cursa pentru semnătura lui Jovo Lukic ”U” Cluj pregăteşte transferul anului. Două cluburi importante din Vest au intrat în cursa pentru semnătura lui Jovo Lukic
Selecţionerul Argentinei, ferm în legătură cu Messi: ”Leo trebuie să joace pentru că aşa spun eu!”. Mesaj pentru Lautaro Martinez şi Julian Alvarez Selecţionerul Argentinei, ferm în legătură cu Messi: ”Leo trebuie să joace pentru că aşa spun eu!”. Mesaj pentru Lautaro Martinez şi Julian Alvarez
”U” Cluj şi-a prezentat noul portar: ”Sunt foarte fericit să mă alătur acestui club istoric”

”U” Cluj şi-a prezentat noul portar: ”Sunt foarte fericit să mă alătur acestui club istoric”
 Sezonul 2026-2027 debutează cu Supercupa României. S-a tras la sorţi şi programul etapelor Ligii Naţionale Sezonul 2026-2027 debutează cu Supercupa României. S-a tras la sorţi şi programul etapelor Ligii Naţionale
Editorial Vlad Măcicăşan | Aici nu este vorba de fotbal. E mai mult decât atât Editorial Vlad Măcicăşan | Aici nu este vorba de fotbal. E mai mult decât atât

Mărturia emoţionantă a lui Andrei Radu despre situaţia de la Dinamo: ”Nici angajaţii clubului de la Săftica n-au fost plătiţi”

Dinamo Publicat pe 12 dec 2020
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38229/19730886/1/rps7627.jpg

Fundaş stânga la Dinamo, Andrei Radu a vorbit despre problemele cu care se confruntă trupa din Ştefan cel Mare din cauza comportamentului scandalos al conducerii spaniole a clubului.

Apărătorul lateral, în vârstă de 24 de ani, a mărturisit că până şi angajaţii de la Săftica nu au primit niciun ban şi că toţi oamenii care muncesc la Dinamo traversează momente grele.

”Sunt momente grele pentru toţi cei care muncesc zi de zi la Dinamo, de la angajaţii clubului până la jucători. Nici angajaţii clubului de la Săftica n-au fost plătiţi şi nici promisiunile faţă de ei nu au fost respectate.

Un mare merit în toată această poveste îl au fanii lui Dinamo, care ne-au susţinut tot timpul şi ne-au promis că ne vor susţine în continuare. Ei sunt singurii care ne mai susţin în aceste momente. Mi se pare un gest extraordinar că ne oferă prime din banii obţinuţi din bilete [n.r.- virtuale].”, a declarat Andrei Radu pentru Gazeta Sporturilor.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Dinamo

Ultimele articole Toate articolele