
Fundaş stânga la Dinamo, Andrei Radu a vorbit despre problemele cu care se confruntă trupa din Ştefan cel Mare din cauza comportamentului scandalos al conducerii spaniole a clubului.
Apărătorul lateral, în vârstă de 24 de ani, a mărturisit că până şi angajaţii de la Săftica nu au primit niciun ban şi că toţi oamenii care muncesc la Dinamo traversează momente grele.
Citește și
”Sunt momente grele pentru toţi cei care muncesc zi de zi la Dinamo, de la angajaţii clubului până la jucători. Nici angajaţii clubului de la Săftica n-au fost plătiţi şi nici promisiunile faţă de ei nu au fost respectate.
Un mare merit în toată această poveste îl au fanii lui Dinamo, care ne-au susţinut tot timpul şi ne-au promis că ne vor susţine în continuare. Ei sunt singurii care ne mai susţin în aceste momente. Mi se pare un gest extraordinar că ne oferă prime din banii obţinuţi din bilete [n.r.- virtuale].”, a declarat Andrei Radu pentru Gazeta Sporturilor.
