Ultima oră
 Sezonul 2026-2027 debutează cu Supercupa României. S-a tras la sorţi şi programul etapelor Ligii Naţionale Sezonul 2026-2027 debutează cu Supercupa României. S-a tras la sorţi şi programul etapelor Ligii Naţionale
Editorial Vlad Măcicăşan | Aici nu este vorba de fotbal. E mai mult decât atât Editorial Vlad Măcicăşan | Aici nu este vorba de fotbal. E mai mult decât atât
Situaţie incredibilă în cazul lui Anderson Ceara: "Doctorul nu înţelegere cum poate juca fotbal!" Situaţie incredibilă în cazul lui Anderson Ceara: "Doctorul nu înţelegere cum poate juca fotbal!"
Ultima oră! Zeljko Kopic, favorit să preia o echipă cu 30 de trofee în palmares

Ultima oră! Zeljko Kopic, favorit să preia o echipă cu 30 de trofee în palmares
Echipa din Superligă care l-a dorit pe Ronny Labonne înainte de FCSB: ”M-am accidentat chiar înainte de a semna contractul” Echipa din Superligă care l-a dorit pe Ronny Labonne înainte de FCSB: ”M-am accidentat chiar înainte de a semna contractul”
Mai stai, Messi! Nu ne lăsa! Mai stai puţin pentru copilul din mine | Editorial Răzvan Dragomirescu Mai stai, Messi! Nu ne lăsa! Mai stai puţin pentru copilul din mine | Editorial Răzvan Dragomirescu

Mesajul DDB pentru toţi fanii lui Dinamo: ”Nici vorbă de faliment, ne vom ocupa de toţi!”

Dinamo Publicat pe 20 dec 2020
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38229/19740419/1/dinamo-4.jpg

Fanii-acţionari din programul ”Doar Dinamo Bucureşti” le-au oferit celorlalţi suporteri ai formaţiei din Ştefan cel Mare asigurări că echipa lor de suflet nu va da faliment niciodată şi că lucrurile vor intra încetul cu încetul pe făgaşul normal. În plus, aceştia nu îi uită şi nici nu îi iartă pe Cortacero & co., afirmând că vor continua ”curăţenia” pe care au început-o la Dinamo.

”Ce mai faci, câine?

«Nu prea bine», ar fi răspunsul la întrebarea din newsletter, aşa-i!? Dinamo a pierdut cu CFR, pandemia pare că nu se mai termină, la club e incertitudine, iar în presă vezi din ce în ce mai mulţi oameni de sport profeţindu-ne falimentul. Dă-ne voie să îţi înseninăm puţin ziua!

1. Nici vorbă de faliment, câine, pentru că DDB e acolo! L-am înlăturat din funcţia de preşedinte al CA pe Cortacero, l-am revocat din funcţie pe directorul executiv Alex Couto şi nici Ruffo Colado nu se simte prea bine. Ai văzut şi că preşedintele Şerdean, membru al echipei de ţepari, a avut probleme să intre pe stadion în Ştefan cel Mare aseară. Ne vom ocupa de toţi, rând pe rând, să nu ai dubii, facem curăţenie la Dinamo!

2. Am virat în club 1.000.000 RON cu titlul de împrumut garantat din drepturi TV. Împrumut, pentru că nu ne permitem să lăsăm nici un ban pe mâna spaniolilor, în cazul în care aceştia vor fi încă acolo atunci când EAD, firma care deţine drepturile, virează banii. Cu banii viraţi se vor plăti salarii, aspect extrem de important în vederea (re)negocierilor cu jucătorii. Aceştia trebuie să aibă certitudinea că DDB îşi onorează promisiunile!

3. Discuţiile cu jucătorii decurg foarte bine. Respectul generează respect, aşa că în zilele următoare vei afla veşti bune în această privinţă, ai încredere!

4. Ai aflat deja că l-am adus pe Dario în funcţia de consilier pe probleme sportive. Prezenţa regizorului «Minunii de la Liberec» în echipa DDB, acţiunile, sfaturile şi ideile sale, toate acestea ne întăresc speranţa că VA FI BINE!

5. Ziua de ieri ne-a adus o înfrângere, dar şi o mare victorie. România s-a convins că, deşi vremurile pentru noi sunt tulburi, Dinamo a devenit un FENOMEN. Spectacolul făcut de ai noştri pe străzile Bucureştiului a ajuns subiect de ştiri, iar pe net ne felicită până şi rivalii în comentarii. Cu asemenea suporteri în spate, Dinamo nu moare.”, anunţă DDB printr-un comunicat de presă.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Dinamo

Ultimele articole Toate articolele