
Fanii-acţionari din programul ”Doar Dinamo Bucureşti” le-au oferit celorlalţi suporteri ai formaţiei din Ştefan cel Mare asigurări că echipa lor de suflet nu va da faliment niciodată şi că lucrurile vor intra încetul cu încetul pe făgaşul normal. În plus, aceştia nu îi uită şi nici nu îi iartă pe Cortacero & co., afirmând că vor continua ”curăţenia” pe care au început-o la Dinamo.
”Ce mai faci, câine?
Citește și
«Nu prea bine», ar fi răspunsul la întrebarea din newsletter, aşa-i!? Dinamo a pierdut cu CFR, pandemia pare că nu se mai termină, la club e incertitudine, iar în presă vezi din ce în ce mai mulţi oameni de sport profeţindu-ne falimentul. Dă-ne voie să îţi înseninăm puţin ziua!
1. Nici vorbă de faliment, câine, pentru că DDB e acolo! L-am înlăturat din funcţia de preşedinte al CA pe Cortacero, l-am revocat din funcţie pe directorul executiv Alex Couto şi nici Ruffo Colado nu se simte prea bine. Ai văzut şi că preşedintele Şerdean, membru al echipei de ţepari, a avut probleme să intre pe stadion în Ştefan cel Mare aseară. Ne vom ocupa de toţi, rând pe rând, să nu ai dubii, facem curăţenie la Dinamo!
2. Am virat în club 1.000.000 RON cu titlul de împrumut garantat din drepturi TV. Împrumut, pentru că nu ne permitem să lăsăm nici un ban pe mâna spaniolilor, în cazul în care aceştia vor fi încă acolo atunci când EAD, firma care deţine drepturile, virează banii. Cu banii viraţi se vor plăti salarii, aspect extrem de important în vederea (re)negocierilor cu jucătorii. Aceştia trebuie să aibă certitudinea că DDB îşi onorează promisiunile!
3. Discuţiile cu jucătorii decurg foarte bine. Respectul generează respect, aşa că în zilele următoare vei afla veşti bune în această privinţă, ai încredere!
4. Ai aflat deja că l-am adus pe Dario în funcţia de consilier pe probleme sportive. Prezenţa regizorului «Minunii de la Liberec» în echipa DDB, acţiunile, sfaturile şi ideile sale, toate acestea ne întăresc speranţa că VA FI BINE!
5. Ziua de ieri ne-a adus o înfrângere, dar şi o mare victorie. România s-a convins că, deşi vremurile pentru noi sunt tulburi, Dinamo a devenit un FENOMEN. Spectacolul făcut de ai noştri pe străzile Bucureştiului a ajuns subiect de ştiri, iar pe net ne felicită până şi rivalii în comentarii. Cu asemenea suporteri în spate, Dinamo nu moare.”, anunţă DDB printr-un comunicat de presă.
