Ultima oră
Rotaru sparge banca şi îl aduce la Universitatea Craiova pe ”cel mai valoros jucător din campionat” Rotaru sparge banca şi îl aduce la Universitatea Craiova pe ”cel mai valoros jucător din campionat”
Neluţu Varga anunţă schimbări la CFR: "Renunţăm la doi jucători, nu mai fac faţă! Aducem din Uruguay şi Portugalia" | EXCLUSIV Neluţu Varga anunţă schimbări la CFR: "Renunţăm la doi jucători, nu mai fac faţă! Aducem din Uruguay şi Portugalia" | EXCLUSIV
FCSB, tot mai aproape de transferul verii: ”Din informaţiile mele, Drăguş i-a spus DA lui Becali”

FCSB, tot mai aproape de transferul verii: ”Din informaţiile mele, Drăguş i-a spus DA lui Becali”
La doar 28 de ani, un star de la Manchester United ia în calcul să se retragă după finalul Cupei Mondiale! La doar 28 de ani, un star de la Manchester United ia în calcul să se retragă după finalul Cupei Mondiale!
Refuzată de Băluţă, Poli Timişoara forţează transferul unui alt fost fotbalist trecut pe la FCSB Refuzată de Băluţă, Poli Timişoara forţează transferul unui alt fost fotbalist trecut pe la FCSB
Ibrahimovic râde de belgieni după 0-0 cu Iran: ”În prima repriză aproape am adormit, în a doua am dormit” Ibrahimovic râde de belgieni după 0-0 cu Iran: ”În prima repriză aproape am adormit, în a doua am dormit”

MM Stoica, reacţie categorică după controversa de la golul doi al Craiovei: "Sunt oameni care au simpatii" | VIDEO EXCLUSIV

FCSB Publicat de Sergiu Crăciun pe 13 feb 2026
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

FCSB a încheiat la egalitate contra Craiovei în ultima etapă a Cupei, scor 2-2, şi a părăsit competiţia încă din faza grupelor.

 

 

Meciul nu a fost, însă, lipsit de controverse. Roş-albaştrii au solicitat un henţ în construcţia fazei golului al doilea marcat de olteni. Arbitrul întâlnirii, Horaţiu Feşnic, a lăsat jocul să continue, iar Florin Ştefan a marcat pentru 2-1.

Prezent în studioul Fotbal Show de la Prima Sport, Mihai Stoica, preşedintele celor de la FCSB, a avut o opinie categorică cu privire la acea fază.

Oficialul campioanei este de părere că reuşita trebuia anulată. În plus, el a afirmat că nu are încredere în părere niciunui fost arbitru român, pe motivul că ar fi subiectivi în analiza fazelor controversate.

"Mi se pare o fază clară 100%! Mi s-a părut clară şi în timp real, şi la reluări. Nu mă interesează părerea nimănui, a foştilor arbitrii. Eu contest pe oricine când ştiu regulile jocului! Nu am încredere în judecata unora care ar putea - nu mă refer la cineva anume - ar putea spune nu ce văd, ci ceea ce ar vrea să vadă şi au o problemă cu Gigi, cu noi.

Pentru mine e henţ indubitabil, mingea nu ajunge pe umăr, ci pe mână. Nu e viciere de rezultat pentru că era 1-1, s-a făcut 2-1, imediat a fost 2-2. Ocaziile mari să câştigăm meciul le-am avut la 2-2, deci nu e viciere de rezultat, dar este o greşeală de arbitraj.

A vorbit Balaj! În ce calitate vorbeşte el? A, e fost arbitru, foarte frumos, dar Balaj s-ar putea să aibă simpatii şi antipatii. Pe principiul ăsta unii se fac de râs!

(Există vreun fost arbitru român în care aveţi încredere?) Eu zic că există că nu există niciun om în Româia, implicat în fotbal sau fost, care să fie obiectiv 100%. Eu cred că sunt oameni care au simpatii şi antipatii", a spus Mihai Stoica, în exclusivitate pentru Prima Sport.

 

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

FCSB

Ultimele articole Toate articolele