Ultima oră
Rotaru sparge banca şi îl aduce la Universitatea Craiova pe ”cel mai valoros jucător din campionat” Rotaru sparge banca şi îl aduce la Universitatea Craiova pe ”cel mai valoros jucător din campionat”
Neluţu Varga anunţă schimbări la CFR: "Renunţăm la doi jucători, nu mai fac faţă! Aducem din Uruguay şi Portugalia" | EXCLUSIV Neluţu Varga anunţă schimbări la CFR: "Renunţăm la doi jucători, nu mai fac faţă! Aducem din Uruguay şi Portugalia" | EXCLUSIV
FCSB, tot mai aproape de transferul verii: ”Din informaţiile mele, Drăguş i-a spus DA lui Becali”

FCSB, tot mai aproape de transferul verii: ”Din informaţiile mele, Drăguş i-a spus DA lui Becali”
La doar 28 de ani, un star de la Manchester United ia în calcul să se retragă după finalul Cupei Mondiale! La doar 28 de ani, un star de la Manchester United ia în calcul să se retragă după finalul Cupei Mondiale!
Refuzată de Băluţă, Poli Timişoara forţează transferul unui alt fost fotbalist trecut pe la FCSB Refuzată de Băluţă, Poli Timişoara forţează transferul unui alt fost fotbalist trecut pe la FCSB
Ibrahimovic râde de belgieni după 0-0 cu Iran: ”În prima repriză aproape am adormit, în a doua am dormit” Ibrahimovic râde de belgieni după 0-0 cu Iran: ”În prima repriză aproape am adormit, în a doua am dormit”

Neymar şi-ar dori să joace în MLS. Motivul invocat de atacantul brazilian

PSG Publicat de Daian Cutu pe 21 feb 2022
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38299/20611983/1/neymar.jpg

Atacantul echipei Paris Saint-Germain, Neymar nu este sigur că va juca din nou în Brazilia până la finalul carierei, dar şi-ar dori să evolueze în Major League Soccer (MLS).

Jucătorul care a împlinit 30 de ani la 5 februarie are contract cu PSG până în 2025 şi afirmă că se gândeşte la retragere.

"Glumesc cu prietenii mei despre retragerea la 32 de ani, dar este doar o glumă. Nu ştiu când va fi. Sincer, aş juca atâta timp cât nu sunt obosit psihic. Dacă sănătatea mea mintală este bună şi corpul meu mă urmează... Fizic, cred că mai am câţiva ani, dar sănătatea mea mintală rămâne cel mai important lucru”, a explicat Neymar, în cadrul podcastului Fenomenos.

În cadrul acestui interviu, jucătorul format la Santos mărturiseşte că nu este sigur că va ajunge până la finalul contractului cu PSG. Pe de altă parte, nu se vede revenind în Brazilia. "Nu ştiu dacă aş juca din nou în Brazilia într-o zi. Am îndoielile mele despre asta".

Neymar şi-ar fi ales deja ultima destinaţie a carierei şi fostul jucător de la FC Barcelona şi-ar dori să joace în MLS, campionatul american. "Mi-ar plăcea să joc în Statele Unite. Mi-ar plăcea să joc acolo măcar un sezon. (De ce?)Sezoanele sunt mai scurte, aşa că aş avea cel puţin trei luni de vacanţă”,
a glumit Neymar.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

PSG

Ultimele articole Toate articolele