Ultima oră
Thiago Silva revine la Fluminense, după 6 luni petrecute la FC Porto Thiago Silva revine la Fluminense, după 6 luni petrecute la FC Porto
Iordania - Algeria 1-2. Africanii întorc meciul în repriza secundă şi mai speră la calificare Iordania - Algeria 1-2. Africanii întorc meciul în repriza secundă şi mai speră la calificare
Raţa devenită mascota Mexicului a fost primită de preşedinta Claudia Sheinbaum Raţa devenită mascota Mexicului a fost primită de preşedinta Claudia Sheinbaum
Norvegia - Senegal 3-2. ”Dubla” lui Haaland îi duce pe scandinavi în fazele eliminatorii Norvegia - Senegal 3-2. ”Dubla” lui Haaland îi duce pe scandinavi în fazele eliminatorii
Franţa - Irak, suspendat din cauza furturnii! Suporterii au fost scoşi din stadion Franţa - Irak, suspendat din cauza furturnii! Suporterii au fost scoşi din stadion
Franţa - Irak 3-0. Meciul, întrerupt două ore din cauza vremii Franţa - Irak 3-0. Meciul, întrerupt două ore din cauza vremii

Nicholas Ţarcă şi Denisa Golgotă, campioni naţionali în 2025 la individual-compu

Gimnastica Publicat de Daian Cutu pe 3 oct 2025
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

Gimnaştii Denisa Golgotă şi Nicholas Ţarcă au câştigat, vineri, titlul naţional la individual-compus, la competiţia găzduită de Ploieşti. Concursul pe echipe a fost câştigat de CSA Steaua Bucureşti, la feminin şi masculin.

 

 

//i0.1616.ro/media/581/3142/38218/22187801/1/gim.jpg

 

 

 

Denisa Golgotă (Steaua Bucureşti) a câştigat medalia de aur cu un total de 52,050 puncte, urmată pe podium de Alexia Blănaru (SCM Bacău, 50,700) şi de Ana Maria Mihăiescu (Steaua Bucureşti, 49,850).

Competiţia feminină pe echipe a fost câştigată de Steaua (150,950 puncte), iar pe podium au mai urcat gimnastele de la Farul Constanţa - CSŞ1Constanţa (146,850) şi Dinamo Bucureşti (143,750 puncte).

La băieţi, medalia de aur la individual-compus i-a revenit stelistului Nicholas Ţarcă (72,966), urmat în clasament de Nicolae Bera (CSM Lugoj, 71,000) şi de Szabo Rafael (CSM Lugoj, 70,833).

Şi la masculin, aurul pe echipe a revenit clubului Steaua Bucureşti (219, 833), iar pe podium au mai urcat sportivii de la CSM Lugoj (212,699) şi CSM Reşiţa (193,833).

 

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Gimnastica

Ultimele articole Toate articolele