
Dinamo reuşeşte să meargă mai departe datorită fanilor, dar şi datorită unui om de afaceri care nu poate să vadă cum clubul moare. Se pare că, surprinzător sau nu, Nicolae Badea, fost acţionar la Dinamo, a decis să ajute şi el din punct de vedere financiar.
Potrivit lui Cornel Dinu, Badea a virat în ultima perioadă mai multe sume de bani în conturile clubului. Chiar şi recent, înaintea jocului cu Poli Iaşi, pentru ca Dinamo să nu aibă de suferit şi să reuşească să organizeze confruntea cu moldovenii din Casa Liga 1.
Citește și
”Domnul Badea a asigurat toate cheltuielile competiţionale necesare clubului până la sfârşitul turului, incluzând aici şi necesarul pentru meciul jucat deja cu Poli Iaşi. Domnul Badea a semnat cu conducerea lui Dinamo, mai precis cu preşedintele Consiliului de Administraţie, Constantin Eftimescu, un contract de publicitate pentru Computerland România, firma domnului Badea, cu o valoare care acoperă suma cheltuielilor clubului. Nu trebuie uitate două lucruri: unu, Nicolae Badea a ajutat la salvarea lui Dinamo şi în 1997, când a venit, şi atunci Dinamo era într-o situaţie delicată şi, doi, românii apreciază calitatea unor oameni când nu mai sunt”, a declarat Cornel Dinu pentru Fanatik.
Cosmin Contra ”sare la gâtul” spaniolilor
Cosmin Contra continuă să vorbească despre problemele pe care Dinamo le are, chiar dacă a plecat de la echipă. Antrenorul a discutat din nou despre situaţia de acolo şi a avut un mesaj pentru fani, pe care îi îngrijorează şi mai tare.
Fostul fundaş al naţionalei României a declarat că nimeni din club nu a încercat să aducă bani. Nici măcar din mecanismul de marketing nu s-a făcut tot posibilul pentru obţinerea anumitor sume, pentru ca fotbaliştii să fie plătiţi.
