
Cosmin Contra a declarat că nu se consideră un duşman al FCSB-ului, însă are rivalitatea de dinamovist care îl face să simtă formaţia patronată de Gigi Becali ca pe un adversar.
În aceste condiţii, ”Guriţă” nu ar accepta niciodată o ofertă de la FCSB şi este de părere că Becali nu ar încerca nici măcar să îl contacteze în acest sens.
Citește și
”Am fost mereu dinamovist! Nu duşman înverşunat al FCSB-ului, dar adversar. Dar există rivalitatea asta pe care o am şi eu faţă de FCSB. N-aş accepta niciodată vreo ofertă de la FCSB! Niciodată. Nu, nu!”, a spus Cosmin Contra pentru Gazeta Sporturilor, după care a adăugat că: ”Nici dacă m-ar suna Gigi nu m-aş duce. Nu cred că suntem compatibili din niciun punct de vedere. Nu neapărat cu Becali, ci cu ce am eu în minte. Nu putem colabora!”.
